VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti


Kdo jsme?  |  Použité technologie  |  Pracoviště designu  |  Historie společnosti  |  Součastnost
Kdo jsme?

Patříme mezi přední výrobce oděvů v České republice a Evropské Unii. Na trhu působíme od roku 1931, disponujeme moderním výrobním komplexem a používáme ty nejmodernější výrobní technologie a postupy.

Firma Vývoj má 200 zaměstnanců a každý rok vyrobí přes 150 000 kusů oděvních výrobků, z nichž 90% je exportováno zejména do Švýcarska, Anglie, Skotska, Rakouska a Německa.
Použité technologie

Výrobní programy se opírají o dlouholeté zkušenosti a prověřené výrobní technologie. Komplexnost výroby kterou nabízíme, kdy zakazníkovi zajišťujeme sevis od návrhu prototypu oblečení, přes stupňování velikostí až po konečnou výrobu je jednou z hlavních výhod naší firmy.

Technické vybavení:

  • Lectra
  • Investronica
  • Automatické stříhací linky
  • Katr Lectra Vector FX
  • Nejnovější speciální šicí stroje
  • Svářecí stroje, automaty firem JUKI a Pfaff
  • Moderní žehlící technika BRISAY a INDUPRESSPracoviště designu

Odborné konstrukční pracoviště a modelárna vytvoří každý rok více jak 150 nových modelů, prototypů a vzorků vlastních kolekcí oděvů a prototypů dle přání zákazníka.

Výrobní linky a oddělení jsou organizované tak, aby jsme poskytovali zákazníkům vysokou kvalitu, komplexnost, flexibilitu v řešení požadavků a ten nejlepší servis.
Historie oděvního družstva Vývoj


Založení

V roce 1931 bylo založeno v Třešti družstvo oděvní výroby Vývoj, jako sdružení tamních jednotlivých krejčovských živnostníků. Potřebu spojení vyvolaly společenskoekonomické souvislosti v období celosvětové hospodářské krize, kdy došlo k celkové recesi všech výrob včetně textilních a oděvních.


Výrobní program

Výrobní program byl z počátku tvořen produkcí zakázkových oděvů, postupně se firma rozrůstala a získávala i „erární“ zakázky např. četnické a vojenské stejnokroje. Tento stav přetrval i po druhé světové válce. V období plánovaného hospodářství došlo k podstatnému rozšíření konfekční výroby, a to jak pánské, tak dámské. Výrobky byly dodávány do maloobchodní sítě celé Československé republiky.


Vlastní výrobní prostory

Stávající výrobní prostory postupně přestaly vyhovovat a v 70. letech postavila firma zcela nový objekt v centru Třeště, ve kterém začala zajišťovat kompletní výrobní činnost v rámci konfekční výroby a také ucelený rozsah služeb pro veřejnost v oblasti pánské a dámské zakázky, kožešnictví, pletáže a prádla.


Situace po listopadu 1989

Polistopadové společenské změny znamenaly pro firmu novou orientaci v oblasti získávání zakázek. Tuzemský trh se z pohledu dřívějších obchodních vazeb velmi dynamicky proměňoval a firma navazuje nové obchodní kontakty se zahraničními partnery, především z Itálie, Rakouska, Německa, Anglie a dalších zemí.


Zahájení výroby profesních oděvů

Vedle tradičního konfekčního výrobního programu, firma začala rozvíjet výrobu profesních oděvů v technologii GORE-TEX a NOMEX, např. zásahové oděvy pro hasiče nebo ochranné oděvy pro Armádu České republiky.


Výrobní program „made to measure“, česky měřenka

V roce 2004 začala firma Vývoj nabízet nový výrobní program založený na sytému made to measure, česky měřenka. Tedy pánské saka a obleky, které jsou určeny pro konkrétního koncového zákazníka. Tento druh výroby má stále větší oblibu u klientů a firma Vývoj neustále sleduje nové módní trendy, aby mohla nabízet to, co si klient žádá.


Současnost

V současné době firma klade důraz na rozšíření této individuální nabídky, která dokonale vyhovuje měnícímu se chování zákazníků, vyhledávajících originalitu a odlišnost ve vytváření svého outfitu, který by vyhovoval jejich osobnosti a zaměření.

Pro nejnáročnější zákazníky firma otevřela nový salon v Praze. V dohledné době se plánuje otevření dalších salonů na Slovensku a v Rakousku.

Firma Vývoj rozšiřuje síť vlastních prodejen v ČR a nadále rozšiřuje i výrobní kapacity, aby mohla nabízet výrobky z GoreTexu jako jsou zásahové hasičské obleky, outdorové a pracovní oblečení.

Pánský oblek business class

(c) 2017 - VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti