Jsme jednička ve výrobě originálních oděvů v ČR i EU už od roku 1931. Na co sázíme? Na zlaté české ruce. Na nejmodernější výrobní technologie. A taky na sehraný tým, za který kope a šije 200 zaměstnanců. Exportujeme módu do Švýcarska, Anglie, Skotska, Rakouska a Německa, ale s hrdostí a patriotizmem oblékáme hlavně české muže!

Naše technologie

Dlouholeté zkušenosti přinesly efektivní výrobní programy a výrobní technologie prověřené do posledního stehu. Náš zákazník má dokonalý servis od A do Z: od návrhu prototypu, přes stupňování velikostí až po konečné ušití módního kousku.

Technické vybavení:

  • Lectra
  • Investronica
  • Automatické stříhací linky
  • Katr Lectra Vector FX
  • Nejnovější speciální šicí stroje
  • Svářecí stroje, automaty firem JUKI a Pfaff
  • Moderní žehlicí technika BRISAY a INDUPRESS

Pracoviště designu

Odborné konstrukční pracoviště a modelárna vytvoří každý rok přes 150 modelů, prototypů a vzorků vlastních kolekcí oděvů + prototypů dle přání zákazníka.

Výrobní linky a oddělení organizujeme tak, abychom poskytovali zákazníkům vysokou kvalitu, komplexnost, flexibilitu v řešení požadavků a ten nejlepší servis.

Historie oděvního družstva Vývoj

Založení

1931 bylo založeno v Třešti družstvo oděvní výroby Vývoj coby sdružení tamních jednotlivých krejčovských živnostníků. Spojení bylo reakcí na celosvětovou hospodářskou krizi a recesi všech výrob včetně textilních a oděvních.

Výrobní program

Jak firma rostla, k produkci zakázkových oděvů postupně získávala i „erární“ zakázky jako četnické a vojenské stejnokroje. Sortiment přetrval i po druhé světové válce. V období plánovaného hospodářství se podstatně rozšířila konfekční výroba pánská i dámská. Výrobky byly k dostání v maloobchodní síti celé Československé republiky.

Vlastní výrobní prostory

Výrobní prostory přestaly vyhovovat a v 70. letech postavila firma objekt v Třešti. Ten zajišťoval kompletní výrobní činnost v rámci konfekční výroby, a také ucelené služby pro veřejnost v oblasti pánské a dámské zakázky, kožešnictví, pletáže a prádla.

Situace po listopadu 1989

Polistopadové změny znamenaly pro firmu novou orientaci v oblasti získávání zakázek. Kromě tuzemského trhu firma navázala stabilní obchodní kontakty se zahraničními partnery, především z Itálie, Rakouska, Německa, Anglie.

Zahájení výroby profesních oděvů

Vedle konfekce firma rozjela výrobu profesních oděvů v technologii GORE-TEX a NOMEX, např. zásahové oděvy pro hasiče nebo ochranné oděvy pro Armádu České republiky.

Výrobní program „made to measure“

Od 2004 Vývoj nabízí výrobní program založený na sytému made to measure, česky měřenka. Pánská saka a obleky jsou šité přímo pro konkrétního koncového zákazníka. Obliba u klientů trvale roste, a tak Vývoj kromě kvality výroby bedlivě sleduje módní trendy, aby zákazníci byli vždy in.

Současnost

Klademe důraz na rozšíření individuální nabídky, která vyhovuje aktuálním požadavkům a potřebám zákazníka - chce originalitu svého outfitu, oblečení vyjadřuje jeho osobnost a zaměření. O nejnáročnější zákazníky pečuje nový salon v Praze. Pro jeho úspěch plánujeme otevření dalších salonů na Slovensku a v Rakousku.

Rozšiřujeme postupně síť vlastních prodejen v ČR + navyšujeme výrobní kapacity pro produkty z GoreTexu jako zásahové hasičské obleky, outdoorové a pracovní oblečení.