Módní osvěžení z Florencie

...z pera českých krejčí a zástupců české firmy Vývoj.cz...

“Italská móda” - pojem, který v sobě skrývá kvalitu, design a nadčasový styl. Není náhodou, že mnoho úspěšných návrhářů pochází z této země a ještě více z nich se jezdí do Itálie učit a inspirovat.

I my jsme vyjeli načerpat inspiraci. Naším cílem byl světoznámý veletrh Pitti Immagine Uomo ve Florencii – nejvýznamnější událost v oblasti pánské módy.  Veletrh pánského oblečení a doplňků nejvyšší kvality. Přehlídka významných módních návrhářů a prezentace nejnovějších trendů. Prostě největší koncentrace originality a inspirace na jednom místě.


Pevnost Forteza da Basso z 16. století letos hostila okolo 30 tisíc nákupčích a odborníků módní branže. Široké veřejnosti byl přístup zapovězen, ale i za branami pevnosti bylo mnoho k vidění. Doprovodné akce veletrhu, producírující se módní kreativci, ukázky decentních i odvážných kombinací a stylů.


 

Italská přehlídka vysoké módy

První italskou přehlídku vysoké módy uspořádal ve svém domě kupec Giovan Battista Giorgini v roce 1951 pro své kupce. Do dnešní doby se z ní stala přední mezinárodní událost pánské módy.

Novinky na letošní přehlídce

Překvapivě se v prezentacích místních módních umělců objevuje tradiční manšestr. Látka s jemným nízkým vlasem, která má charakteristické řádkování v širokých či úzkých proužcích. Kalhoty i pláště v nejširší možné variantě hrubého řádkování jsme obdivovali v mnoha florentských výlohách. V barvách jsme očekávali změnu, ale i letošní módní trendy potvrdily především modré odstíny. K nim se postupně přidávají variace šedé, béžové a jejich kombinace, tzv. “drape”.


 

Pánská móda Florencie | Vývoj Třešť

Ermenegildo Zegna, návrhář, který změnil pánskou módu

Právě ve stánku tohoto módního inovátora, výrobce a tvůrce novodobé módy byla vidět snaha o změnu konstrukční linie, a to zejména u kalhot, které byly v délce zpracovány do patentu.

I barevnost prezentovaných oděvů se odlišovala od ostatních vystavovatelů, neboť byly použity materiály v šedo-béžových odstínech s jemným kárem.

Velmi zajímavé bylo i použití žinylkových přízí v rastru kostek na vlněných plášťovinách.


 

Chaos nebo genialita?

V ulicích Florencie v době veletrhu narazíte na extravagantní kombinace. Barevné a designově nesourodé kousky se při bližším zkoumání rafinovaně doplňují. V tom jsou italští návrháři skutečnými mistry v oboru.

 

Věříme, že i český gentleman se osmělí a čas od času sáhne po odvážnějších kombinacích oproti současnému standardu.

 

Chci odvážnější kousek do svého šatníku