Oblek na míru v Čechách jen tak nevymře

Proč si vůbec v dnešní době nechat šít pánský oblek na míru – nebo košili na míru – když výběr konfekčních obleků a košil je omračující? Přece si každý v takové nabídce najde barvu, která lahodí jeho oku, materiál, který dělá dobře jeho kůži, střih, který je aktuálně top trendy…

Jenže možná chcete tohle všechno v jednom obleku, a ještě něco navíc: aby oblek podtrhoval vaši jedinečnost, vaši osobnost a osobitost. Pak potřebujete oblek na míru.

 


“Be spoken” = oblek  do posledního stehu dle vaší figury a gusta

Tak zvaně “be spoken / na míru” šijí krejčí pánům obleky už od 17. století. Dodnes to znamená, že oblek či košili vám krejčí ušije dokonale dle vaší postavy, vámi preferovaného střihu a materiálu i barev, které podtrhují váš vkus a osobitost. A také na míru příležitostem, na nichž hodláte oblek do společnosti vynést.

Konfekční míry nejsou pro každého

Ne každý má konfekční velikost. Někdy má pán velmi dlouhé paže nebo výrazně široká ramena a problém je sehnat nejen oblek, ale také košili, která mu padne, ale zároveň odpovídá střihem, materiálem a barvou jeho vkusu.

Totéž platí pro oblekové kalhoty – někdo má nohy “nekonfekčně” dlouhé, jiný oproti konfekční představě zase krátké, nebo má široká, osvalená stehna. Řešením je oblek na míru / košile na míru.

Toto společenské oblečení totiž nosíte mezi lidi a potřebujete se v sociálních situacích cítit silní v kramflecích. Pokud vás táhne sako tu a onde, moc uvolněně a sebevědomě se u důležitého setkání cítit nebudete.

Nepadnoucí oblek člověka svazuje, omezuje v rozletu. V dokonale padnoucím obleku si připadá muž jako král.

 

 

Střih jako lusk

Zkušený pánský krejčí už má za léta praxe střihy v oku. Jakmile vidí nového klienta, hned vidí v 3D, jaký střih pánovi bude ideálně sedět a jaký by mu neudělal dobrou službu. Samozřejmě s vámi osobní krejčí probere několik střihů dle toho, na jakou má být oblek příležitost, co se vám osobně líbí, jak by vám konkrétní střihy padly/nepadly.

Dobrý krejčí vás nikdy nebude nutit do střihu, který je sice aktuálně vysoce trendy (a vám se možná moc líbí), ale zapadly by v něm přednosti vaší postavy a vynikly by případné nedostatky. Naopak vás dobrý krejčí decentně navede na střihy, které jsou lichotivé pro vaši fyziognomii.

 

I muž si zaslouží luxus krejčovského salonu!


Materiály jedině nejlepší kvality

Krejčí má s ručně šitým oblekem spoustu práce. Ve výsledném obleku je jeho energie i srdce. Proto by vám nikdy nenabídl látku pěknou na oko, ale s horší kvalitou. Šije výhradně ze špičkových materiálů – jen kvalitní látky zaručí také kvalitní výsledek – oblek/košili – umožňující dlouhá léta nošení. A protože měl spoustu šití s oblekem, pozornost věnuje i nejmenším detailům – aby i při blízkém zkoumání každý poznal, že jde o poctivou práci.

U obleku z rukou krejčího tedy dostanete výsledek s precizně propracovanými dírkami pro manžetové knoflíky i tajnou kapsičkou v podšívce saka, pokud si ji budete přát.

Košile na míru s monogramem

U obleků na míru rozhodujete nejen o látce samotného saka, kalhot a košile. Jste-li fanda do plachetnic a budete si přát k velice decentnímu jednobarevnému obleku třeba zcela “bláznivou” podšívku se vzorkem lodí, máte ji mít.

Chcete-li všechny své košile šité na míru s vyšitým monogramem, určitě si je zasloužíte a máte je mít. Problém nejsou ani kontrastní nitě a je na vás, zda se vám k temně modrému saku líbí červené lemování knoflíkových dírek.


Obleky na míru šetří čas

Tohle prohlášení na první pohled možná působí paradoxně či hereticky – vždyť nejrychlejší je jít do prvního obchodu s pánskou módou, udat obsluze svou konfekční velikost a už odcházíte s košilí “v kapse”.

Zatímco krejčí při měření pobíhá kolem vašeho těla i několik desítek minut a výsledkem je pár desítek číselných údajů. Pravda. Jenže pokud si s krejčím “sednete”, může spolupráce trvat léta. Vaše míry má krejčí pečlivě uloženy – a vám kdykoli, kdy se vám zachce nového obleku/košile na míru, stačí už jen vybrat střih, materiály a barvy – a už se to šije!

Některé krejčovské salony dokonce pro velmi vytížené klienty nabízejí službu “krejčí do domu” – a přijdou vám vzít míry třeba do kanceláře. Nebo nabízejí také šití bot na míru, takže pod jednou střechou vám vezmou míry na oblek, košili, obuv a ještě si vyberete vhodné doplňky. Zkrátka abyste pro kravatu a ponožky nemuseli jinam.

Šaty dělaj člověka

Je to tak – lepší oblek může přinést lepší pracovní úspěchy, nové možnosti. Ale hlavně vám dodává sebevědomí, sebedůvěru a pohodlí. K nezaplacení.

 

Zasloužíte si oblek přímo na vaše tělo