Jak na business casual

Společenský oděv se špetkou ležérnosti. Spíše zrníčkem. Kravatu můžete nechat doma. Povolené je polo triko i sportovní sako. Jednou provždy však zapomeňte za džíny. 

Business casual, elegance a pohodlí  

Business casual je velkorysý k nositeli. Společenský oděv, který trochu slevil na pravidlech, umožňuje cítit se pohodlně během během významné společenské události, na obchodním setkání, v právním prostředí a tak dále. 

Základ je dobře padnoucí sako, klidně sportovní, klidně rozepnuté. Košili může nahradit polokošile. Oblekové kalhoty mohou nahradit jiné, nejlépe tmavé. Pod business casual nespadají džíny. Řada lidí se mylně domnívá, že jsou džíny v normě a celkový dojem zachrání sako. Výsledek nemusí vypadat špatně. Už ale nemůže být řeč o business casual. 

Pokud víte, že je formát akce trochu uvolněnější, můžete na košili obléci hladký svetr. Sako však hraje prim. 

A co se obuvi týče? Polobotky, přeci. A nezapomeňte sladit pásek. 

business casual

Zlomová šestá večerní 

Také u business casual platí pravidlo o šesté večerní. Chystáte-li se na akci, která začíná po šesté, volte tmavý oděv. 

Během dne si můžete dovolit světlý oblek s košilí s decentní kostkou nebo jemným pruhem. Rozdíl je v ročním období. V zimě byl měl být oblek tmavší i během dne, také z praktických důvodů. 

Jak ladit s partnerkou? Detail je tak akorát   

Pokud vyrážíte do společnosti po boku ženy, nesnažte se za každou cenu o absolutní barevný soulad. Stačí jeden doplněk, třeba kravata v barvě partnerčiných šatů nebo bot. Business casual ji sice nevyžaduje, ale ani nezakazuje. Pokud jste zvolili pod sako svetr, místo kravaty volte kapesníček v klopě příslušné barvy. 

Přílišná snaha sladit vše naprosto dokonale působí často kontraproduktivně. Kravata nebo kapesník jsou decentním způsobem, jak vyjádřit, že jste přišli spolu. Především záleží na tom, jak se k sobě ve společnosti chováte. Ostatně jako kdekoliv jinde v životě. 

Vylaďte se podle svých představ