Nejlepší košile na léto!

Teplé počasí na obzoru… jak budete bojovat proti vedru v kanceláři vy?

  • Ohrnout dlouhé rukávy košile?
  • Zvolit košili s krátkým rukávem?
  • Obléci bavlněné polotričko, polokošili?

Odpovědět nelze jednoznačně. Záleží totiž na příležitosti. Tak tedy, kdy lze ohrnout rukáv dlouhé košile, aniž by to nepůsobilo společensky nevhodně? A kdy si lze dovolit polotričko?

Náš osobní krejčí k tomu říká:

„Je třeba vyhodnotit situaci, příležitost, kterou budu absolvovat. I když jsem na dovolené a jdu na procházku centrem města nebo do restaurace, tak dlouhé kalhoty, možno košili s krátkým rukávem nebo tričko s límečkem.

Pokud jde o profesní setkání, tak košili s dlouhým rukávem a když už to opravdu nejde vydržet tak vyhrnout rukáv – dvakrát ohrnout.“

Speciální kapitolou je košile s krátkým rukávem do obleku. Tahle kombinace se ale nehodí. Do obleku patří vždy košile s dlouhým rukávem.

Ještě pro jistotu zmíníme i klasické tričko (t-shirt) – v kombinaci třeba s chino kalhotami ho volte pro uvolněné denní příležitosti…

Zachraňte se přírodními látkami

Už i v Čechách pánové objevili kouzlo letní lněné košile. Sice se zrovna len mačká snad nejvíc ze všech látek, ale blahodárně chladí. Bohužel však i z důvodu neustále zmačkaného looku není lněná košile vůbec vhodná do obleku. Na méně formální akce ji ale oblečte s radostí – fantasticky vypadá třeba v přírodní béžové barvě k barevným chino kalhotám.

Hned po lnu následuje popelín, který má chladivý efekt! Následuje bavlna. Ideálně bavlněná košile s lehkou gramáží. Jen se opět bude víc mačkat a hůř žehlit než poctivá „zimní“ košile s vysokou gramáží.

Další skvělá volba je odlehčená směs jako vlna s hedvábím. Ta se dokonce tolik nemačká!


Tip

Pozor na košile v úpravě „non iron“ (košile bez nutnosti žehlení). Jsou méně vzdušné kvůli použité chemii, která zajišťuje nežehlivost. Pokud však kupujete jen non iron pánské košile, vyberte aspoň bavlněný nežehlivý popelín.

A co mimo kancelář?

Pánská trička nabízejí i lehce elegantnější variantu – polokošili, tj košili s límečkem. I u triček a polokošilí dbejte na přírodní materiály. Nejlépe 100% bavlnu. V umělých materiálech, kdy pokožka nemá šanci volně dýchat, se více potíte. Umělé materiály navíc způsobují nepříjemný odér!

Vyberte si u nás v Brně, Třešti a Praze

příjemnou košili pro horké počasí!