Dlouhé kalhoty versus kraťasy

Pravidla etikety diktují nemilosrdně – na společenské akce a do práce, která vyžaduje oblek, jsou krátké kalhoty řečené šortky tabu.

Zkrácené či krátké kalhoty, které evokují sportovní či plážový look, společenská móda nemilosrdně zakazuje. Omluvenkou není ani horké počasí.

Doporučujeme aspoň nosit místo tmavých barev světlé. Tmavé barvy totiž pohlcují více slunečního záření.

Spásu hledejte spíš v materiálech

Když kvůli nesmlouvavému dress codu nelze obléci za tropických dnů krátké kraťasy, noste co nejvíc přírodní materiály. Úplně se vyhněte umělým materiálům. V nich pokožka nedýchá a potíte se víc, než je nutné.

Fantastický materiál na léto je len. Vyrazit ve lněných kalhotách na byznys trip je chytrá volba. Neukazujete chlupatá lýtka jako v krátkých kalhotách, jste za italského štramáka a len vás příjemně chladí a chrání před sluncem. Ale bohužel do kanceláře nebo do banky se tento typ kalhot nehodí, i když mají dlouhé nohavice.

 

Náš pánský krejčí radí s outfitem pro teplé počasí

Pane Šalando, jak vyzráváte na pracovní schůzky – kam prostě musíte vyrazit v pánském saku či přímo pánském obleku – v horkém letním počasí Vy?

„V první řadě je třeba rozlišit, o jakou schůzku se jedná, jaká je její důležitost. I přesto, že se jedná o horké letní počasí, tak volím světlý vlněný oblek, košile s dlouhým rukávem většinou uvolněně bez kravaty. Případně separátní kalhoty klasické jednobarevné nebo tzv. chino kalhoty a doplněné opět košilí s dlouhým rukávem.

Pokud se jedná o velmi neformální setkání – dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem a ležérně ohrnuté rukávy. Doplněno polobotkami třeba s výraznějším vzorem ponožek.Určitě né sandály, pantofle, krátké kalhoty, trička bez límečku…“Do kanceláře jsou zato ideální oblekové kalhoty z odlehčené směsi jako vlna s hedvábím. Ta se dokonce tolik nemačká (narozdíl od hyper mačkavého lnu). Příjemná na těle je také směs lnu a viskózy.

Tohle ne

Někteří pánové svázaní oblekem hledají řešení aspoň v tzv. neviditelných ponožkách. Chladí se tak aspoň trochu díky holým kotníkům. Bohužel odborníci na etiketu říkají jasné ne – holé kotníky u klasického obleku působí nepatřičně. Do vycházkového outfitu neformálního charakteru si je dovolit můžete. Prostě se odvažte, kdy to jde. V horku jde ve výsledku hlavně o přežití!

V našich prodejnách i pražském salonu

vám s výběrem ideálních kalhot pro letní počasí poradíme!