Historie Krejčovství Vývoj

Původní stanovy družstva Vývoj z roku 1931

V roce 1931 bylo založeno v Třešti družstvo oděvní výroby Vývoj, jako sdružení tamních jednotlivých krejčovských živnostníků.

Toto spojení si vyžádaly společnsko-ekomonické souvislosti v období celosvětové hospodářské krize, kdy došlo k celkové recesi všech výrob včetně textilních a oděvních.

Tato organizace funguje již více než 80 let na nezměněných principech družstevního vlastnictví.

Výrobní program byl z počátku tvořen produkcí zakázkových oděvů, postupně se firma rozrůstala a získávala i „erární“ zakázky např. četnické a vojenské stejnokroje. Tento stav přetrval i po druhé světové válce. V období plánovaného hospodářství došlo k podstatnému rozšíření konfekční výroby a to jak pánské tak dámské. Výrobky byly dodávány do maloobchodní sítě celé Československé republiky.

Letecký pohled na město Třešť

Stávající výrobní prostory postupně přestaly vyhovovat a v 70. letech staví firma zcela nový objekt v centru Třeště, ve kterém zajišťuje kompletní výrobní činnost v rámci konfekční výroby a také ucelený rozsah služeb pro veřejnost v oblasti pánské a dámské zakázky, kožešnictví, pletáže a prádla.

Polistopadové společenské změny znamenaly pro firmu novou orientaci v oblasti získávání zakázek. Tuzemský trh se z pohledu dřívějších obchodních vazeb velmi dynamicky proměňoval a firma navazuje nové obchodní kontakty se zahraničními partnery, především z Itálie, Rakouska, Německa, Anglie a dalších zemí.
Vedle tradičního konfekčního výrobního programu, firma rozvíjí výrobu profesních oděvů v technologii GORE-TEX® a NOMEX®, např. zásahové oděvy pro hasiče nebo ochranné oděvy pro Armádu České republiky.

V roce 2004 začíná spolupracovat se švýcarským výrobcem oděvů a postupně přebírá kompletně její výrobní program založený na sytému made to measure, česky měřenka. Tedy výrobek, který je určen pro konkrétního koncového zákazníka. Postupně začíná firma Vývoj tento model nabízet také českémuzákazníkovi.
V současné době firma klade důraz na rozšíření této individuální nabídky, která dokonale vyhovuje měnícímu se chování zákazníků, vyhledávajících originalitu a odlišnost ve vytváření svého outfitu, který by vyhovoval jejich osobnosti a zaměření. Tyto poznatky přivedly společnost Vývoj Třešť k rozhodnutí vytvořit odpovídající prostředí pro poskytování těchto služeb a 11.11.2015 otevřela nový salon pod názvem Krejčovství Vývoj.

Pohled na interiér Krejčovství Vývoj