Premiéra Pánské jízdy českých gentlemanů se uskutečnila v Brně

3 našlapané hodiny pánské módy, živá ukázka profi úpravy vousů ostříleným holičem a prvotřídní rumy z celého světa v rytmu kubánské hudby… to byly úvodní slova pozvánky na historicky první Pánskou jízdu českých gentlemanů v Brně, kterou pro své klienty připravil český výrobce pánské konfekce a obleků na míru – značka VÝVOJ. 

Celý večer zahájil 11. 4. 2019 v 19 hodin předseda představenstva VÝVOJE Třešť pan Radek Chládek. Poděkoval všem významným hostům za jejich účast, a především odhalil záměr i program prvního, ryze pánského večera, který produkční tým značky VÝVOJ připravil pro přítomné muže zcela na míru. 

Hlavním pilířem Pánské jízdy byla samozřejmě móda

Pánové po celý večer obdivovali a také zkoušeli aktuální kolekci pánské konfekce, kterou připravili krejčí z Třeště – města, kde značka VÝVOJ v roce 1931 zahájila krejčovské řemeslo a dnes je poprávu největším výrobcem pánské konfekce v České republice. 

Večer se nesl v pohodovém a jak se říká neškrobeném duchu

Hosté mohli po celý večer zcela dobrovolně (a zcela bezbolestně) podstoupit také měření a dozvědět se více z oblasti tzv. měřenek – formy zhotovení obleků na míru, při které si svůj originální oblek, dotvořený dle vašeho vkusu, odnesete do čtyř týdnů domů.

Co je in, co je out… a co nosí prezidenti

Celé téma obleků na míru, toho, co se aktuálně nosí a co je již dávno out, mohli hosté probírat jak s panem Chládkem, tak také přímo s osobním krejčím značky VÝVOJ panem Vítězslavem Šalandou. Oba pánové, kromě letité praxe v oboru pánské módy, mají také zkušenost s oblékáním významných person české podnikatelské i politické scény, a to včetně oblékání českých prezidentů.

K módě a dotvoření osobitého stylu patří také péče o vlasy či o vousy

Významným hostem Pánské jízdy byl letos také pan Zdeněk Hrubý, provozovatel pánského on-line magazínu BARBERSHOUSE.cz a zakladatel 1. Českého klubu vousáčů. Pan Hrubý hostům prezentoval obrození holičského řemesla, které v posledních letech zaznamenalo v České republice velký rozmach. 

„Jen v Brně máme již dvě desítky reprezentativních čistě pánských holičství,“ s hrdostí k řemeslu prezentoval pan Hrubý.

Kdo netušil, tak teď ví, že pánská holičství se i u nás po vzoru ze zahraničí prezentují veřejnosti jako Barber Shopy. A jak se dá během chvilky omládnout minimálně o 5 let, to předvedl hostům barber Honza z brněnské pobočky sítě barber shopů Gentlemen Brothers.

Čas nezastavíš a dobré pití je základ dobrého večírku

K mužné atmosféře přispěla výstava hodinek značky INGERSOLL z brněnského hodinářství Pohanka & co. O dobrou kávu se postarala brněnská pražírna MOT MOT. K dotvoření pravé pánské jízdy patří také pitivo ostřejšího rázu… a pro dnešní večer vybral jeho organizátor společně s brněnským rumovým barem CUBANA pár zajímavých rumových lahví… a že nezbyla ani kapka, jen dokládá, že si chlapi svůj večer užívali také v připraveném rumovém koutku. 

„Cubana má aktuálně v nabídce 371 značek rumů z celého světa. Takže nebyl problém vybrat zajímavou ochutnávkovou řadu tak, aby si každý host našel dnes přesně to, co vyhovuje jeho chuťovým pohárkům,“ řekl od rumového koutku majitel Cubana baru, pan Ladislav Pavlíček.

Přibližně po třech hodinách historicky první Pánskou jízdu českých gentlemanů v Brně oficiálně zakončili moderátor večera Roman Vágner společně s pány Chládkem a Šalandou z VÝVOJE Třešť. Pánové poděkovali všem hostům, partnerům i celému realizačnímu týmu Pánské jízdy.

Pan Chládek navíc slíbil, že díky pozitivním ohlasům na pánský večer se muži mohou těšit na jeho další pokračování… a to již letos na podzim. Což se bude nám chlapům před Vánocemi hodit. 

 

 

Pokračovat ve čtení Žurnálu