Váš oblek na míru – konečně!

Oblek jen na pracovní schůzku? Tohle už (naštěstí) dávno neplatí. Jednak každý gentleman ve svém životě zažívá společenské události, kde se potřebuje zaprsit v obleku (promoce, svatba nejlepšího kamaráda, dceřin taneční ples… seznam je nekonečný). Jednak je pánský oblek vlastně taková novodobá uniforma. A v té to sluší chlapovi jakýchkoli proporcí. A také se chlapi v obleku líbí ženám – právě proto, že je to tak trochu uniforma a ty jsou pro ženy nadmíru sexy.

Oblek, moderní uniforma

Ať už je pro vás oblek v podstatě pracovní uniformou do kanceláře, nebo je vaší uniformou třeba montérský overal, ve skříni je dobré mít spolehlivého dvoudílného krasavce. I pokud obleků ve skříni máte třeba deset, neměl by chybět jeden kousek, ve kterém se cítíte božsky. Vždy a všude. Jako James, když v baru svádí aktuální bond-girl.

Nechcete dělat kompromisy? Možná je pravý čas na oblek na míru z rukou krejčího.


Tak jaký vybrat?

Aby vám zatraceně slušel a aby byl… nu ano, univerzální. To nepřicházíme s ničím originálním, že… Jenže někteří pánové, když už se rozhodnou dopřát si mimořádný oblek na míru, což zkrátka není levná záležitost, chtějí něco extra. Něco nevšedního. Když už to má stát tolik peněz… Jenže co je aktuálně vnímáno jako trendy a vysoce IN, bude za dvě sezóny působit rozpačitě až nevkusně. Nic není tak pomíjivého jako trendy.

Držte se proto prověřené klasiky. Jako zmiňovaný Bond. Není náhodou, že ať už jím byl zrovna Connery, Brosnan nebo Craig, na scénu pravidelně vplouvali v černém obleku. A pokud lidstvo nepostihne nějaká nepěkná katastrofa, černá bude prostě vždycky černá. To znamená IN.


Výhody obleku na míru shrnujeme ZDE.


Druhou ideální barvou pro univerzální oblek na míru je tmavě modrá. I ta se dá vynést téměř na každou společenskou příležitost a sluší v podstatě každému typu gentlemana – snědému, blond i zrzkovi.


Černý oblek není (jen) pro číšníky, pohřebáky a ochranku boháčů!

Co je tedy na dokonalém černém obleku na míru tak nadprůměrného? Dá se transformovat tak, jak snad žádný jiný pánský kus oděvu. Je to chameleon. Doslova. Můžete v něm vyrazit na svatbu. Ale taky třeba na divoký pánský večírek. Nebo na nákupy do Olympie.


Tedy když dodržíte při výběru černého krasavce pár zásad:

Látka? Samozřejmě můžete v salonu u krejčího vybrat i lesklou variantu, proč ne. Jenže matná varianta vydrží déle a hodí se na OPRAVDU každou příležitost. Lesklá látka někdy vypadá tak nějak… lacině. Nebo v ní působíte lacině dokonce vy sami – jako že jste na koncertu vážné hudby, ale raději byste se viděli v kasínu u stolu na texas holdem.

Druhou zásadou je vyhnout se trendům, jak už jsme zmínili v úvodu. Co to znamená konkrétně? Žádné nestandardní střihy (typu široké nohavice do zvonu nebo netradiční střih saka), žádné nápadné barevné prošití a spol.

„Nepodléhejte trendům. Nenechte módu, aby vás ovládala, rozhodněte se, kdo jste a co chcete vyjádřit tím, jak se oblékáte a jak žijete.“

Gianni Versace

Vyberte s krejčím střih, co konkrétně vám perfektně sedí a skrývá případné nedostatky.
Vyberte s krejčím střih, co konkrétně vám perfektně sedí a skrývá případné nedostatky.

ROZHOVOR s pánským krejčím, co šil nejen pro prezidenty

 

S čím mixovat černý oblek na míru

Oblekové duo můžete rozdělit. Separátní sako v kombinaci s džínami nebo s kalhotami chino třeba v šedé barvě udělá parádní casual look. (Ale v kombinaci třeba s rolákem, košilí nebo jednoduchým hladkým svetrem. Na klasické t-shirt zapomeňte.)

Ovšem pozor, neříkáme klasickému bílému tričku striktní NE! Vyrážíte-li na neformální akci, tak celý černý oblek na míru a do něj sněhobílé tričko a na nohy vykartáčované bílé kecky ANO.

Umírněná klasika dokonale padnoucí oblek na míru + bílá košile je možná umírněná, ale zas máte jistotu, že vám to sekne. Jak řekl už kdysi autor vily Tugendhat: méně je více. A to platí stále. Doplníte-li outfit slunečními brýlemi nebo zajímavými botami, citelně obrousíte formální ráz.

A jak i z černé oblekové klasiky udělat jedním jediným kouskem oděvu doslova módní výkřik? Do černého obleku na míru oblečte košili s potiskem obřích květů. Doplněno bílými nebo hnědými botami to bude extra třída. Ovšem samozřejmě na neformální schůzky…

Přejeme, ať se cítíte v obleku na míru vždycky jako frajer!

Chcete pro sebe dokonale padnoucí oblek na míru?

ANO