Pánský kabát, rukavice a šála. Aneb jste vybaven na chladné dny?

Jak napovídá nejen kalendář, delší noci a nižší teploty se blíží. Ačkoliv se to možná nezdá, být na podzim a v zimě za elegána je vcelku jednoduché. Kvalitní podzimní nebo zimní kabát sluší naprosto každému. A vrstvy oblečení, které odpůrci společenského odívání během horkých dní zavrhují, se za sychravého počasí mění ve výhodu. 

Pánský kabát jako povinná výbava 

Všichni víme, jak se to letos má s nejrůznějšími společenskými akcemi. Pro světlejší zítřky si zapamatujte jedno důležité pravidlo. Pokud vrstvíte na společenský oblek, kombinaci saka a chinos kalhot nebo jinou variaci elegantního oděvu, je jediným přijatelným svrškem kabát.  

Ne bunda. 

Ne péřová vesta. 

Ne pláštěnka (ani náhodou). 

Pouze a jedině kvalitní pánský kabát. 


Tip z krejčovství: Kabát si nikdy nezkoušejte pouze na košili nebo tričko.

Musíte počítat s tím, že se vám po něj musí něco “vlézt”. 


Jak z podzimního kabátu udělat zimní 

Zvláště v posledních letech, kdy nejsou zimy nikterak třeskuté, si naši gentlemani oblíbili jeden trik. Pánský podzimní kabát lze snadno přeměnit na zimní. Jak? 

Tak, že k němu “přihodíte” rukavice a šálu. 

Může to znít banálně, ale zakrytý zátylek a ruce umí zázraky. Za vším hledejte fyziologii – alespoň v tomto případě. Hřbety rukou a zápěstí patří mezi oblasti, které významně ovlivňují způsob, jakým vnímáme teplo nebo chlad. Pokud je schováte do rukavic, budete se cítit pohodlně i v tenčím kabátu. Klesající teplotě navzdory. 

Z rukavic jsou nejlepším doplňkem ke kabátu usňové rukavice, tedy kožené s jemným kožíškem uvnitř. 

Šálu volte vlněnou nebo s příměsí kašmíru. Prostě kvůli sobě. Váš krk jemňounký materiál ocení. 

A kde že kabát či kýžené doplňky seženete? 

Nejlépe u nás! 

Kde najdu Vývoj