Soutěž – Letos již 90 let s Vámi!

Firma je tak silná, jak silné má základy

a základy té naší firmy byly postaveny před 90ti lety

Dva roky před počátkem našeho družstva došlo ke krachu na newyorské burze. Psal se rok 1929 a to co se stalo na americkém kontinentu bylo vlastně jen otázkou času. První světová válka se podepsala na celkové hospodářské krizi a dospěla svého vrcholu právě v tomto roce.

Lidé se bouřili, demonstrovali v ulicích, hladověli. Strach a pocit bezmoci se prolínal téměř po celém světě. Jen velmi málo zemí dokázalo situaci zvládnout a ustát. Příkladem bylo Švédsko, kde téměř nezaznamenali probíhající krizi. Jejich systém byl velmi dobře připraven. Ale to byla jen světlá výjimka. Mezitím se u nás v Československu rodil sen, ze snu se stala myšlenka, která byla vyřčena nahlas, a z jednoho hlasu se stalo společenství, které právě letos na pevném základu slaví 90 let. Vývoj, oděvní družstvo v Třešti započalo svou cestu 14. října 1931 a tady začíná náš příběh, kterým Vás budeme provázet po celý tento rok.

Myšlenkou našich 19 zakladatelů a do vrcholných a odpovědných postů byli zvoleni (Jan Kovář, Jan Houser, Karel Dvořák a Stanislav Fous) bylo, aby udrželi poctivé řemeslo, měli z čeho žít a udrželi alespoň základní jistotu práce.

A tak se dnes ptáme…

V čem se tato doba lišila od té, ve které jsme již téměř rok nyní, v 21 století? I naše družstvo dnes bojuje o tyto základní pilíře. Nejsme ve válce, ale náš nepřítel je mezi námi. Není vidět, ale vnímá ho každý z nás. Proto jsme se rozhodli vrátit ke kořenům, k našemu snu, myšlence a realizaci. Začínáme od začátku, jako kdyby oněch 90 let ani nebylo, bereme si inspiraci a sílu z našich počátků.

Jsme tady a pro Vás…

Soutěž:

A abychom si zkrátili čas, který teď trávíme jinak než jsme zvyklí, máme pro Vás k našemu výročí první soutěžní úkol. Sdílejte tento odkaz, dejte lajk naší stránce na FB a napište nám do komentáře původní název pánského časopisu s iniciály A. A., který byl poprvé vydán v USA v roce založení naší společnosti. Výherce bude vylosován a zveřejněn 5.2. a získá poukaz v hodnotě 1000,- na nákup zboží na naší prodejně.

https://www.facebook.com/vyvoj.cesky.vyrobce.odevu