Pánský krejčí radí: co a jak business a barevné ponožky

Barevné ponožky se objevily před pár lety a stále se těší velké popularitě. Pořídit si můžete ponožky všemožných barev i motivů. Podle krejčího Vítězslava Šalandy jsou barevné přijatelné i ve společenském odívání. Samozřejmě s ohledem na povahu oděvu, akce i nositele. 

Kdy mají barevné ponožky červenou 

Pokud se chystáte do divadla, zvláště třeba na operu nebo balet, pokud volíte oděv na ples nebo pokud je na pozvánce například dress code black tie, berte vždy, pouze a jedině černé ponožky. “Ideálně delší, aby vám při sezení nebo při tanci nebyla vidět pod kalhoty kůže,” radí Vítězslav Šalanda. 

U opravdu významných společenských událostí se vyhněte jakýmkoliv experimentům. Dokonce i jednobarevné ponožky ne zrovna obvyklé barvy jsou nepřijatelné. “Přece jen, těch společensky nejvýznamnějších událostí není zas tolik, tedy i pánové se sklony k experimentům by se měli držet při zemi.” 

Kdy událost velí k uvolněnosti 

Běžný den v kanceláři, denní obchodní setkání, ale i večerní společenská akce, pokud lze očekávat uvolněnou atmosféru a tématem události je především zábava. “Vždy záleží na citu a především odvaze nositele. Nejdůležitější je, aby se nositel cítil dobře v tom, co nosí. Ponožky jsou součástí oděvu a tedy mají na celkovém dojmu podíl,” říká Vítězslav Šalanda. 

V kombinaci business casual a barevných ponožek nevidí problém. “Jednobarevné ponožky, pokud mají jinou barvu než černou nebo jinou konzervativní tmavou barvu, jsou zcela bez problému, pokud je zkombinujete s jiným doplňkem,” radí Vítězslav Šalanda. Sladit ponožky s kravatou, kapesníčkem nebo motivem na košili je podle něj zcela v pořádku, dokonce velmi slušivé. 

I v případě barevných ponožek však platí, že čeho je moc, toho je příliš. Těm s čtyřmi a více barvami, divokými vzory nebo dětskými obrázkovými vzory dejte přednost ve volném čase. K businessu je raději nepouštějte. 

Přijďte si do Vývoje pro ponožky. Víme, které jsou business a které už ne.