Kusy, které nevyjdou z módy

Lze je nazvat evergreeny pánského šatníku. Jsou sázkou na jistotu, nosit se budou vždycky. Podobně jako u kvalitního pánského obleku, vyplatí se do nich investovat. Zakoupit kvalitní kus, který vždy udělá dobrou službu a vydrží léta, aniž by ztratil tvar. 

Bílá košile 

Nikdo nikdy nic lepšího nejspíš nevymyslí. Bílá košile je triumf a měla by být součástí každého šatníku. Lze použít takřka na každou příležitost a sluší každému. Pokud jste z těch, kterým připadne bílá klasika fádní, sáhněte po světlounce modré. Zvlášť tmavším typům vyloženě prospívá. 

Šedý oblek 

Pamatujete na stížnost tváře Vývoje, krejčovského mistra Vítězslava Šalandy, ohledně všudypřítomných modrých obleků? Vystupte z davu. Šedá je dobrou volbou pro denní nošení. Neobávejte se vizáže nenápadné myši. Vše zachrání vhodné doplňky.  

Vesta 

Pomalu a jistě se zbavuje pověsti “tatínkovského” oděvu a je to dobře. Vesta je mimořádně slušivý prvek a dobrý pomocník. Zvlášť třeba v případě výše zmiňovaného šedého obleku, kdy vynikne a působivou kombinaci vytvoří vesta v bordó. V černé a modré zase vypadá dobře hořčicová. A ovšem, jednobarevný oblek rozzáří kostkovaná vesta. Možností je spousta, stačí si vybrat tu, která vám sedí. 

V košili s ohrnutými rukávy navíc získáte solidní základ pro neotřelou verzi smart casual

Chino kalhoty 

Béžové chino kalhoty v kombinaci s tmavě modrým sakem nebo naopak tmavé kalhoty se světle šedým sakem jsou pohodlnou a zároveň elegantní variantou společenského oděvu na denní nošení, obzvláště v teplejších obdobích. 

Na méně formálních akcích oceníte pestrou nabídku barev. Jak známo, být odlišný – když odlišnost zahrnuje vkus – se vyplácí.  

Modré džíny 

Tmavě modré, hladké, s měděnými cvoky v kapsách. Dají se kombinovat téměř s čímkoliv, vyjma smokingu a zjevně společenského saka. 

Žádné díry, žádná umělá vyšisování. Nikdy.  

Pulovr 

Výstřihy ve tvaru písmena v rozdělují lidstvo na dva tábory. Jedni jsou jeho zastánci, druzí by si oblečení s “véčkem” nikdy nevzali na sebe. Málokdo stojí na neutrální půdě. Pulovr pod sako s košilí je však chytrá a slušivá varianta pro chladnější dny. Dobře působí, zahřeje a když se umí nosit, dělá hezká ramena.