Drkotají vám cestou do práce zuby? Čas nasadit pánský kabát!

Co vás spolehlivě zahřeje v zimních měsících? Pořádně naducaná péřovka nebo naopak slim “goretexka” z odlehčených materiálů s kapucí proti větru. Jenže… Tyhle kousky jsou bezvadné na zimní výšlap do lesa nebo do hor, zato ve městě a v práci v něm moc obdivných obdivů nesklidíte. A právem. Všimli jste si někdy, jak sebelepší pánský oblek a luxusní polobotky vypadají v kombinaci s funkční bundou nepatřičně? Doslova vidlácky.

Kabát, zimní "must have" šatníku

Pořádný pánský kabát v džentlmenově šatníku je nutnost. Na první pohled je to pro mnohé muže kousek, který má v jejich každodenním životě malé využití. Ale možná si jen neuvědomují, kam všude lze kabát obléci.

 

Až půjdete v zimě na tuto akci, nechte doma softshellku a nasaďte pánský kabát: 

  • Jdete do divadla / na koncert.
  • Chystáte se s dámou na romantickou večeři.
  • Odcházíte do práce a máte na sobě pánský oblek.
  • Jedete na synovu promoci/svatbu/maturitní ples.
  • Čeká vás pracovní večeře / vánoční firemní večírek.
  • Míříte do banky / na finanční úřad odevzdat daňové přiznání.
  • Nechali jste se přemluvit k účasti na plesové sezoně.
  • Ucházíte se na interview o novou práci.
  • Jdete se ucházet o ruku své vyvolené.

 

Tady a na desítkách dalších příležitostí zimní pánský kabát oceníte. Minimálně pokaždé, když pod ním budete mít pánský oblek. Nic nevypadá ošklivěji než sako čouhající z volnočasové bundy. Navíc už roky pokračuje zajímavé prolínání společenské a volnočasové módy (dámské i pánské).

Už dávno tedy neplatí, že kabát volíte jen k outfitu se společenským oblekem. Fantasticky vypadá i k riflím, chino kalhotám, roláku nebo svetru.

Jak má pořádný pánský kabát vypadat, z čeho má být

Spolehlivě hřeje vlněný kabát. Přírodní materiály nebo směsi jsou ideální parťáci obecně. Pokud si koupíte kabát s podílem kašmíru, pozvedne to outfit zas o stupeň výš. Přírodní materiály jsou navíc prodyšné, přitom vysoce hřejivé, jsou příjemné na dotek a nekoušou jako “umělotiny”.

Barevně sáhněte po odstínech, které máte rádi. Žádná omezení, žádné zábrany. Světlé kabáty vypadají elegantně, tmavé mužně. Zeštíhlený střih vytvaruje postavu, zeštíhluje, zvýrazňuje mužné přednosti jako široká ramena. Širší střih zase schová případné nedostatky.  

Podšívka může být ve stejném odstínu jako kabát, ale také kontrastní - například k černému kabátu podšívka syté bordó barvy. Svrchní látka může být hladká bez vzoru nebo třeba s oblíbeným vzorem rybí kosti.

 

Tipy do nepohody

Pokud neradi nosíte rukavice (které se tak rády ztrácejí), vyberte si kabát s hlubokými kapsami. Jednak budou v teple vaše ruce, jednak máte prostor pro peněženku a drobnosti jako klíče.

Chcete-li tmavý jednobarevný kabát oživit nebo přizpůsobit odlišným outfitům, noste šály různých barev a vzorů. Tentýž tmavý kabát bude vypadat jinak doladěný luxusní jednobarevnou bordó šálou, jinak s šátkem z bláznivě barevných bloků.

Móda pro chladné dny | Vývoj Třešť

 

Chci se v zimě zahřát!