Čas na zimní šatník? Toto jsou trendy v pánské módě 2018

Donedávna platilo, že dámská móda si dělá, co chce, a ještě k tomu opisuje od pánské. A najednou je to tu. Už několik sezon ani pánové nemusí hledět na bigotní ostnané dráty módních hranic. Týká se to barev, materiálů, vzorů i střihů. Před pár lety bylo absolutně nemyslitelné, že by si džentlmen k pánskému obleku na míru oblékl vesele barevné ponožky. Nebo že by všeobecně uznávaný frajer neoblékl svršek nápadně obepínající jeho muskulaturu, ale naopak androgynní model, který by mohla stejně tak vynést do společnosti na oficiální akci žena.

 

Pánové, přituhuje

A to nejen na venkovním teploměru, ale i v módě pro muže. Co nám ještě před pár sezonami připadalo na molech “vysoké módy” haute couture úsměvné, se tradičně postupně dostalo i do ulic a šatníků běžných mužů. Všimli jste si, kolik chlapů letos na jaře a v létě bez mrknutí oka chodilo v tričku, košili a mikině s nápadným květinovým dekorem nebo růžovými plameňáky? Takové dezény dřív patřily výhradně na dámské šaty. Bejvávalo. Asi nejvíc v tom má prsty pánský sortiment značky Gucci. Nejen bláznivý potisk kytek na jejich kouscích začal drze porušovat hranice mezi dámskou a pánskou módou jako první.

 

A jaká je zimní móda pro muže 2018?

Ve svobodném duchu stírání jakýchkoli hranic máte otevřeny prakticky všechny šatníky světa i pro letošní zimní módu. Přesto pokud vás v práci svazuje přísnější dress code nebo se osobně na divočinu z italských ulic necítíte, držte se svých oblíbených barev, vzorů a střihů v chladných měsících i letos. Ne každý potřebuje nosit letošní trend “ugly shoes” (tedy doslova “hnusné boty”) na hamatných platformách ve řvavých barvách.

 

Zimní boty Bugatti | Vývoj Třešť

 

A přestože návrhář Galliano platí v pánské módě za guru, dost možná nechcete dojít v práci na poradu v jeho letošní žhavé pecce – pánském korzetu. I v letošních chladných měsících bude zásadní hlavně vyzrát na zimu a vypadat šik. To se podaří díky teplejším materiálům. Chladivý len vhodný pro letní košile a obleky vyměňte za flanel. Ten se ale nehodí na společenské obleky a pánské košile na oficiální příležitosti. Ideální jsou přírodní materiály v čele s bavlnou. Jen místo letních odlehčených gramáží letních košil volte u košil gramáže vyšší – kolem 130 gramů.

Krásně zahřeje místo košile v pánském obleku rolák. Z materiálů nejvíc tepla dopřeje kašmír. Při jeho pořízení musíte sáhnout hlouběji do kapsy a je náročnější na údržbu (vyžaduje jemnější praní atd.) Přesto je to materiál k nezaplacení a taky vypadá na první pohled luxusně.

 

Barvy a vzory letošní zimy

U svetrů ani letos neuděláte chybu při výběru barev a odstínů, které si asociujeme s chladným počasím – tmavě žlutá, petrolejová a různé temné odstíny tyrkysové až do lahvově zelené, holubí šeď, tmavě růžová, bordó i jasně červená.

 

A zásadním kouskem gentlemanova šatníku se stává… pánský kabát!

V potiscích svetrů se kromě tradičních severských vzorů můžete poměrně odvázat v divokých kombinacích, které dokonce na první pohled neladí. Ovšem když si trochu vyhrajete a celek doladíte třeba jednoduchým, decentním pánským kabátem, na druhý pohled nenecháte nikoho na pochybách, že v trendech jste jako doma.

 

 

 

Potřebujete doplnit nebo vyladit zimní šatník? Sháníte šik pánský kabát nebo pánský oblek na chladnější měsíce?

 

 

Mrkněte do našich prodejen…