Pánský oblek do podzimní nepohody? Nezapomeňte na kabát!

Definitivně jste odložili letní kousky ad acta. Co nasadit místo nich? Podzimní šedivé počasí neodsuzuje k šedivému šatníku. Naopak - období barevných listů na stromech i na chodnících láká ke stejně kreativnímu módnímu přístupu. A co je nejlepší? Většinu podzimních kousků bezvadně vynosíte i na jaře.


Největší trend v pánské podzimní módě 2018?

Barvy! 2018 je obecně rok zasvěcený v pánské fashion výrazným barvám.
V kurzu jsou žlutá, oranžová, červená. A to jsou přesně barvy podzimu!
Nadále také trvá trend výrazných vzorů - květy, ptáci… hotový podzimní les zářící barvami.

 

Podzimní móda | Vývoj Třešť

Na tělo

V létě se všichni snažili vynést co nejlehčí materiály s chladivým efektem, např. lněnou košili. Teď je dobré sáhnout po opaku a vybírat košile s vyšší gramáží. “Celoroční” košile je bavlněná s gramáží kolem 120 gramů.

Pro chladnější období je pak vhodná bavlna s gramáží klidně vyšší (130 gramů). Co se týče materiálu, nejvíce zahřeje flanel - ale podobně jako len je to materiál nevhodný do obleku.

Pokud rádi nosíte elegantní módu v podobě saka a k tomu pohodlné kalhoty chinos nebo džíny, můžete v podzimním sychravém oblečení pod sako obléci jednobarevný hladký rolák. V kombinaci se sakem vypadá rolák ohromně šik. Můžete se inspirovat barvou padajícího listí a vybrat tlumené barvy jako vínově červenou, hnědou či oranžovou.

Nohy v teple

Nejen džíny udrží během chladnějších dní vaše nohy v teple. Stejnou službu prokážou i vlněné kalhoty s hrubší texturou. V barvách se opět můžete držet trendů, které diktuje podzimní příroda - hnědá nebo béžová je i letos vysoce trendy a pokud se nebojíte, pořiďte si kalhoty ze žluté škály. Samozřejmě šedou či modrou klasikou také nešlápnete vedle.

Podzimní doplňky? Rozhodně!

Není nic protivnějšího, než když vám táhne na krk. Na podzim si užijeme nejvíc větrných dní ze všech ročních období, proto nezapomínejte na šátek nebo šálu. Vybírejte z tlumených barev a dopřejte si kousky bez vzoru i s ním. Přednost mají přírodní materiály. Myslete také na to, že šátek nesmí kousat. Chcete mít krk jako v bavlnce, ne zarudlý od škrabavého materiálu.

A navrch svrchník!

Korunou podzimního pánského outfitu je plášť a kabát. Samozřejmě se před podzimní plískanicí můžete schoulit do bundy, ale… v žádné bundě světa nebudete tak šik jako v kabátu nebo pánském plášti (trenčkotu). A čeká-li vás navíc cesta do práce, kde se vyžaduje dress code v podobě pánského obleku, rovnou na bundu zapomeňte. Aspoň pokud se rádi vyhnete módní hrůze v podobě bundy do pasu s čouhajícím lemem saka. Navíc plášť či kabát využijete na veškeré možné společenské události od podzimních tanečních přes svatbu, křtiny, promoci až po zimní ples. A co je na kabátech sympatické - ať už jedno nebo dvouřadé, nejsou určeny explicitně pro společenské outfity. Vypadají totiž náramně i k džínám, sportovní obuvi a pletené čepici i bekovce!

Podzimní móda | Vývoj Třešť

Plášť se hodí hlavně na podzimní chladné počasí, kabáty na větší chlad. Nadčasové jsou ty v šedých nebo černých odstínech, ale klidně buďte odvážní a nebojte se tmavě zelené, námořnicky modré nebo již několik sezon trendy žluté. Té se čeští muži zbytečně obávají, asi aby zapadli do podzimní šedi a nevyčuhovali z davu. Chcete-li z davu čnít, nabízí se právě žlutá - od svetru přes šátek po kabát nebo plášť.

 

Podzimní móda pro pány na prodejnách Vývoje