Fenomén barevných pánských ponožek. Gentleman v proužku či puntíkách?

Barevné ponožky dobývají svět. Nebo alespoň srdce mužů (i mnohých žen), kteří nepostrádají esprit. I nejšedivějšímu outfitu takové ponožky dodají okamžitě šmrnc. A pozor, ponožky s výraznými vzory a/nebo barvami mají v šatníku i módní ikony, vážení byznysmeni, a dokonce politikové. Kanadský premiér Justin Trudeau obléká dokonce barevné ponožky dle politických událostí, takže jej můžete na fotkách vidět třeba s ponožkami s logem NATO, listy javoru či robůtky ze Star Wars.

 

A proč ne?!

Pánové, gentlemani, formální oblečení vám mnoho prostoru pro zábavu a kreativitu neskýtá, užijte si tedy kreativní prostor, který otevřel tento fashion trend. S nápadně vzorovanými pánskými ponožkami experimentovali nejprve fashion bloggeři a spol. Postupně to ale široká veřejnost přestala vnímat coby bláznivý experiment a k decentnímu obleku je dnes oblékne i vysoce postavený manažer na důležité obchodní jednání. Tak malý prvek totiž stačí na rozzáření outfitu jako důkaz, že nositel je osobnost, která ustojí případné udivené pohledy.

 

 

Kdy ano a kdy už je to moc

Musíte-li pět dní v týdnu dodržovat přísný dress code, jsou “veselé” ponožky ojedinělou příležitostí nenásilnou formou bojovat proti korporátní šedi. Je to přesně to drobné COSI, co povýší dokonalý oblek na dokonalý outfit. Navíc v posledních letech víc a víc gentlemanů odkládá kvůli pohodlí kravatu, která byla nejlepším prvkem, jímž bylo možné dodat vizáži alespoň trochu osobitosti. Nápadité pánské ponožky jsou ideální náhradníkem pro to ukázat, že má nositel svobodného ducha a smysl pro humor.

 

A jak ponožky ladit se zbytkem? Slaďte buď vzor ponožek s podobným vzorem košile či kravaty, nebo slaďte model barevně, ideálně tón v tónu. Příliš mnoho vzorů či příliš mnoho použitých barev je pro výsledný dojem na škodu. Ke klasicky tmavě modrému obleku se tedy velice hodí ponožky například s modrým plus ostře červeným vzorem. Prostřednictvím ponožek se může pán také sladit se svým dámským doprovodem dle barvy jejích šatů.

 

Jinak omezení v podstatě neexistují – výrazné ponožky dnes běžně nosí na oficiální příležitosti bankéři, advokáti nebo již zmiňovaní politici ve vysoké funkci.

 

Pořiďte si je taky!