Jak se buduje značka pánských obleků prvotřídní kvality

Jak vznikne pořádná značka šijící pánské obleky? Ze dne na den se to nepovede. Kromě jiného to chce obří dávku trpělivosti a ochotu budovat značku, kvalitu a důvěru pánů zákazníků doslova steh po stehu.

Tuzemsko bývalo jedničkou v oděvní výrobě, ale málokdo ustojí výzvu v podobě levné pracovní síly z Východu. Přesto stále existují hrdé značky, které šijí originální kousky českýma rukama, z kvalitních evropských látek. Představujeme historii jedné takové firmy…


Vývoj, jednička v oboru už od 1931

Roku 1931 v Třešti tamní křejčovští živnostníci založili společný projekt – družstvo oděvní výroby Vývoj. Byla to reakce na celosvětovou krizi, která decimovala veškerou výrobu. Chytrý tah se vyplatil a postupně Vývoj k zakázkovému šití získal “erární” zakázky jako šití stejnokrojů pro četníky a vojáky.

Jméno značky jako by předurčilo úspěch a stálý vývoj – firma přežila i 2. světovou válku, období plánovaného hospodářství pak znamenalo zvýšenou poptávku po pánské i dámské konfekci.

V 70. letech staví firma Vývoj nové výrobní prostory Domu odívání v Třešti, který měl zajistit nejen odpovídající prostory pro kompletní služby (zakázkové služby pro dámy i pány, kožešnictví, pletáže, šití prádla…), ale také prostory pro rozvíjející se konfekční výrobu.

Co přinesl českému světu pánských obleků listopad 1989

Velké změny ve společnosti obecně, tudíž i velké změny pro Vývoj. A jednoznačně pozitivní – kromě tuzemského trhu firma navázala zásadní obchodní kontakty se zahraničím – v zemích známých láskou ke kvalitě a módě jako Itálii, Rakousku, Německu, Anglii.

A vedle konfekce Vývoj vsadil také na profesní oděvy v technologii GORE-TEX a NOMEX. Funkční věci od Vývoje oblékají hasiči nebo Armáda ČR.

Rok 2004 přinesl “made to measure”!

Pro značku Vývoj zásadní a určující krok pro budoucnost – systém made to measure  (česky měřenka) znamená pánská saka a obleky šité přímo pro konkrétního koncového zákazníka, který má rád kvalitu, individualitu, pečující přístup.

Výroba na míru roste společně s místními gentlemany. Ti umějí ocenit originalitu. Proto Vývoj sleduje módní trendy, aby zákazníci byli vždy in, nejen aby nosili kvalitu do posledního knoflíku.


Současnost? Pánské obleky Brno, Praha i Třešť… i něco navíc

Vývoj rozšiřuje individuální nabídku pro pány, kteří chtějí outfit podle svých představ, s krásnými stehy z rukou zkušeného krejčího.

Zůstáváme věrni městu Třešť.

Nedávno jsme otevřeli prodejnu s pánskými obleky i doplňky v Brně.

Pro nejnáročnější klienty je tu krejčovský salon v Praze, a služba osobního krejčího v Brně i Třešti.

 

Vývoj rozšiřuje nejen síť prodejen v ČR, úspěch salonu v Praze volá po otevření salonu na Slovensku a v Rakousku. Navyšuje výrobu kousků z GoreTexu pro hasiče, outdoorové aktivity, pracovní oblečení typu corporate fashion

Ovšem co stále zůstává stejné už od roku 1931: zlaté české ruce místních krejčí a švadlen, nej technologie daného okamžiku, respekt ke kvalitě. Ať už si zákazník odnáší domů konfekční oblek nebo oblek na míru.

 

Hledáte společenské obleky Brno či Třešť? V Praze máme i salon!