Svatební oblek a svatební přešlapy

Máte v diáři svatbu? Poradíme, jak absolvovat svatební veselí bez přešlapu ve volbě garderóby. Nevěstin outfit záměrně vynecháme – dnes už totiž neplatí ani to, že by se měla nevěsta dostavit v bílém. Nevěstě v 21. století totiž projde i módní vražda v podobě kalhotového kostýmu. Zacílíme na pana ženicha, jeho svatební oblek a svatebčany.


Ženich, numero uno mezi pány

Nejděsivější módní přešlapy ženichů? Nejčastěji:

Ženich nastřelený ve svatebním obleku jak jelito ve střívku

Budoucí novomanžel nemá postavu jako manekýn z přehlídkového mola nebo figurína z výlohy? Pak by ho nevěsta neměla pasovat do trendy střihu jen proto, že na figuríně v salonu ten slim fit oblek vypadal taaak senzačně. Sice většina pohledů na svatbě bude patřit nevěstině róbě, ale i ženich má právo cítit se jako frajer v tom, co sedne a sluší právě jeho muskulatuře.

Ženich ladí se závěsem v hotelu

Nastávající tchyně dostala volnou ruku a sladila ženicha barevně s ubrousky na svatební hostině? Ano, každý muž přece touží hrát roli dekorace… Tak na to zapomeňte. Ženich ladí s nevěstou – a pokud se mu nepozdává volba barvy její kytice, úplně stačí šupnout do klopy “vzorek” ze svatební kytky a košili nasadit klidně bílou.

 

Aspoň jedna dvě košile na převlečení kdyby byla…

Svatební pár si vybral pro obřad srpnovou sobotu? Vsaďte boty, že (nejen) ženich se pořádně zapotí. S koláči v podpaždí košile nebo jezerem na zádech moc cool vypadat nebude… Mějte proto v zásobě rezervní kousek nebo dva.

Na pěkný svatební oblek pěkná softshellka?

Svatba se má konat naopak v lednových mrazech a ženich svůj krásný oblek zabije outdoorovou bundou s vodním sloupcem 10 tisíc? Prima volba do hor, ale na svatbě tahle “drobnost” shodí celou módní kreativu. Nešetřete – pokud nastávající nemá žádný šik kabát, zainvestujte. Využije ho i kdykoli potom na jakoukoli společenskou událost.

 

Chcete parádně padnoucí oblek na míru pro svůj svatební den?

 

Pásek versus boty – když se doplňky perou…

Nevěsta se zamilovala do hnědých kožených bot a ženich se jí chce líbit. Ovšem nemá k botám pásek, tak vytáhne svůj (jediný) černý opasek z oblíbených džín. Chyba s pěti vykřičníky!!!!! Pásek a boty musí barevně ladit, přes to nejede vlak.

…a na nohy třeba ty mokasíny z dovolené v Itálii

Ženich nemá v repertoáru společenské šněrovací boty, ale má v botníku mokasíny z pravé teletiny – problém vyřešen? Tak právě tímto krokem by si na problém zadělal. Svatební boty nemusí být z pravé kůže, zato musí mít tkaničky.

Pozor na ponožkové lichožrouty

Když už je řeč o botách… nepodceňte výběr ponožek. Vlastně (dle stupně odvahy/hravosti) můžete nasadit i vcelku bláznivý model. Barevně by ale měly ponožky ladit s barvou kalhot a neměly by být jako pěst na oko ani barevnému odstínu obuvi.

A toto jsou naopak rady pro ženicha, kterak se obléci na jedničku.

 

Sháníte kvalitní oblek na svatbu?


Nejste nevěsta ani ženich? I tak buďte šik

A nyní se podíváme na zoubek – tedy na “ohoz” – ostatním svatebčanům:

  • Svatba se koná ve žhavý srpnový den, takže vaše dáma vás doprovodí v těch sněhobílých letních plátěných šatkách, které tak sluší její opálené pleti? Pak vaše dvojice vyhraje cenu za svatební faux pas. Bílá pro šaty je vyhrazena výhradně pro nevěstu, i kdyby nakonec dorazila v růžovém kalhotovém kostýmu!
  • Denim je poslední sezony opět zatraceně trendy a z džínoviny se šijí i kabelky, boty… Přesto pokud denim zvolíte na svatbu, zařadíte se právem do rubriky “české módní peklo”. Svatba je pro nevěstu s ženichem výjimečný den, tak zapomeňte na všední věc jako je riflovina.
  • Á ano, tchán chce posbírat všechny body za etiketu, tak oblékne frak… a tím pádem tomu dá pěkně na frak! Gentleman obléká frak výhradně na večerní události (po 18. hodině).
  • I když jste na plavkovou sezonu poctivě hubli celé jaro a svatební den připadl na  tropickou srpnovou sobotu, na obřad v kostele své fešné tělo přiměřeně zahalte. Pokud však pozvánka explicitně udává dress code “svatba na zahradě v havajských košilích”, hrdě odhalte kolena i ramena.

 

A tady najdete naopak tipy, kterak se jako svatebčan obléknout bez výhrad.


Chybí vám v šatníku slušivý outfit na svatbu?

Obleky pro pány                 V Brně si vyberou i dámy