Pánské duo kravata a svatební košile na míru

Role ženicha je náročná, ale senzačně padnoucí oblek a košile na míru společně s netuctovou kravatou dodají patřičné sebevědomí.

O svatebních oblecích už toho bylo napsáno dost, ale jak vybrat správně svatební košili a které pánské kravaty jsou vhodné na ženění? Nečekejte raketovou vědu – to pravé duo pro svou svatbu vyberete, než řeknete manžetový knoflíček.


Košile na míru i z konfekce

Zvláště máte-li netypickou postavu (např. oproti standardní konfekci delší ruce), už jste možná objevili kouzlo košil na míru. Není nic příjemnějšího, než když si vaše tělo hoví v pohodlné košili, která nikde neškrtí a neomezuje pohyb vašich mužných ramen a paží. A na svatbě to platí dvojnásob.

Naprostou většinu svatebních košil využijete i poté na jiné příležitosti, proto se nebojte do košile investovat.

Když už víte, jaký střih košile vám padne jako ulitý, nejvíc budete asi přemýšlet nad volbou barvy. Oděvní zákon říká, že by barva svatební košile hlavně měla podtrhnout vaši jedinečnou roli v tento den.

Většinu pozornosti na sebe strhává nevěsta, ale ani vy nechcete splývat s výzdobou svatebního stolu! Košili tedy vybírejte dle barvy šatů nevěsty – ať je všem jasné, že patříte k sobě.

Rozhodně nikdy neuděláte chybu, pokud si k jejím sněhově bílým šatům pořídíte stejně sněhově bílou košili (třeba na míru). Ta je ostatně základem společenského šatníku a i po svatbě ji unosíte. V kombinaci s tmavým oblekem vám zaručí mužný vzhled. Potřebnou barevnost a styl v případě bílé košile pak barevně doladíte kravatou a dalšími doplňky.

 

Tip: Na svatbě mějte po ruce jednu i dvě náhradní košile na převlečení. Obzvlášť v létě to náležitě oceníte!

 

Má-li nevěsta šaty v barvě champagne (to je taková ta luxusně béžová), můžete vynést košili v téže barvě. Opět větší barevnost a originalitu doladíte kravatou a spol. Barva champagne je vůbec velmi luxusní a šik, pro slavnostní příležitosti jako stvořená. Bezvadně tak bude vypadat i kravata nebo svatební vesta v této barvě.

Pánské kravaty pro ženění jak dělané

Hlavním kritériem jest, že nechcete splynout se svatebními hosty. A zrovna kravata je sice na množství materiálu velmi malá záležitost, ale s mocným dojmem. Podobně jako u výběru košile se orientujte barvou svatebních šatů nevěsty.

Pokud má nevěsta bílé šaty, neuděláte chybu volbou bílé kravaty v luxusním vzhledu (jen se smiřte s tím, že tuto kravatu po svatbě moc nevynosíte).

Oblékne-li nevěsta šaty v champagne odstínu, můžete uvázat kravatu v téže béžové. Ozdobila se nevěsta k sněhobílým šatům červenými doplňky? Pak na ženichovi bude senzačně vypadat stejně červená kravata.

Co je to regata? Hodí se na vodu i na svatbu!

Snad nejvhodnější příležitost, kam vynést speciální slavnostní typ kravaty zvaný REGATA, je právě svatba. Je to kravata, která je již navázaná, uzel je krejčovsky vymazlený do puntíku a zapíná se pohodlně pomocí háčku s očkem. S regatou si vás se svatebním hostem zaručeně nespletou.

Čeho se při volbě kravaty naopak vyvarovat

Výběr máte téměř neomezený, ale zapomenout byste měli na kravaty s diagonálními pruhy. Dle nepsaného bontonu jsou tyto kravaty vnímané spíš coby pracovní.


Hledáte dokonalý svatební oblek?       U nás najdete i svatební doplňky.