Chovejte se k obleku, jako by byl váš vlastní

Pánský oblek na míru, to je svým způsobem závazek. Nejen vůči obvodu v pase. Je to závazek k určitému chování, k vašemu okolí i k obleku samotnému. Tentokrát se zaměříme na to, jak s pánským oblekem zacházet, aby vám sloužil co nejdéle a co nejlépe.

Jak na něj 

Mnoho už bylo řečeno a napsáno o košili na míru, o tom, jaké jsou její přednosti, jak takovou košili prát a sušit a jak se o ni celkově starat, aby vás dlouho provázela. 

Nebylo by spravedlivé, kdybychom podobnou pozornost nevěnovali také pánskému obleku. Konečně, jak už víme, oblek na míru je investice a měli bychom se o něj podle toho starat (nebo spíše pečovat, protože oblek je samozřejmě radost, nikoliv starost). 

Den D 

Máloco prověří kvalitu obleku tolik jako svatba. A je úplně jedno, jestli se jedná o vaši svatbu –  první, druhou nebo třetí – nebo svatbu někoho blízkého. Oblek na sobě máte zpravidla celý den, od obřadu až do pozdních hodin. Zvenčí chytá prach a další nečistoty, zevnitř pot. 

Pokud je váš oblek šitý z kvalitních materiálů – nejlépe ze stoprocentní bavlny – umí si s většinou z toho poradit sám. Stačí dodržovat pár základních pravidel. 

Jakmile oblek svlečete, pověste kalhoty do klipsového ramínka. Nevyndávejte pásek. Tkanině, střihu i pukům prospěje, když budou zatíženy a když budou kalhoty držet tvar. Sako dejte na obyčejné ramínko a obojí pověste. Nejlépe někde do prostoru a alespoň na den. 

V žádném případě nedávejte čerstvě svlečený oblek do skříně a už vůbec ne do igelitového obalu. Vlna potřebuje dýchat. Dopřejte jí kyslík a zbaví se nečistot a neduhů, které se ve vláknech za den nastřádaly. 

Tentýž postup dodržujte – pokud je to alespoň trochu možné – kdykoliv, kdy máte oblek na sobě více hodin.

Čistíren jako šafránu 

Dobrá čistírna je základ kvalitní péče o pánský oblek. Čistíren je plno, jen pár vyvolených ale odpovídá náročným standardům. Častým problémem je třeba zařízení na žehlení. 

Pokud si nevíte rady, obraťte se na nás. Dáme vám tipy, kde vám za pár korun vyčistí oblek důkladně a šetrně zároveň. Je i naším přáním, aby vám oblek sloužil tak, jak má. 

Když už teď víte, jak se o oblek starat, co si takhle jeden/další pořídit? 

Je z čeho vybírat.

Račte se vyvíjet s námi