Jarní trendy 2019 v pánské módě

Valná většina z nás už toužebně pokukuje ve skříni po sekci s kousky na jaro a léto. Lyžařská souprava nám sice sekne, ale jaro je jaro. Jaké trendy nás čekají pro to letošní?

Gentleman každým coulem

Dobré zprávy, pánové. Velké značky myslely při vymýšlení trendů pro jaro 2019 na různé – značně odlišné – typy mužů. Pořádně si užily mix stylů a užijete si je i vy. Mimo tedy nebude ani vyladěný švihák v dobře padnoucím pánském obleku, ani sexy sportovec v t-shirt či košili, mikině a converskách.

Trendy v pánské módě Jaro 2019Přesně takové různorodé modely světu odprezentovaly módní domy, které udávají obecný směr, jako třeba značky Polo Ralph Lauren nebo Valentino. Při inspiraci se dívejte třeba do pilotních kabin. I tam totiž nakoukli uznávaní trend-setteři a zalíbení našli mimo jiné právě v šusťákových kombinézách a sexy uniformách letců z dob dřívějších.

Trendy v pánské módě Jaro 2019Na své si ale přijdou i milovníci pohodlného městského stylu a rozhodně fandové americké sportovní módy.

Jde vidět, že o komfortní pocit půjde tuto sezónu hodně.

Jak k městskému stylu, tak sportovnímu modelu můžete dál s chutí obouvat kecky typu Convers a spol. Jak už jsme zmínili – pohodlí bude (i) letos prostě v kurzu.

 

Denim (stále) žije

Trendy v pánské módě Jaro 2019Džínovina je věčná. A vděčná. Ani letos si v ní nestřihnete z ostudy kabát. Módní gigant Valentino sestavil pánské riflové outfity od hlavy k patě. A pozadu nezůstali ani Prada nebo Tom Ford.

Senzačně vypadá džínovina v kombinaci s šusťákem, který má v pánské jarní kolekci snad každý módní label. Pro jarní modely kombinují často džíny s lehkou pánskou bundou z šustivé látky. Trendy v pánské módě Jaro 2019A stále se objevují vloni oblíbené výrazné (nejčastěji kostičkované) kalhoty s lampasy.

 

Mileniálova zlatá střední cesta

Velké značky si prý hodně lámou hlavu nad nevyzpytatelností generace mileniálů. Jsou zásadní kupní silou a módu mají rádi, o tom žádná. Jak ale vystihnout jejich vkus a chutě… když jde o dost nesourodou skupinu? Možná i proto je poslední sezóny dovoleno tolik protichůdných looků a paleta outfitů je nekonečná.

Pomíjivé výstřelky se kombinují s naprostou klasikou a to se coby celek koření moderním nádechem současnosti. V pánské módě to znamená nový přístup k outfitům. Mladí nemají problém obléci tradici, přitom ale v hravém pojetí se zajímavými detaily, které tradici úspěšně nabourávají. Často tak vznikají překvapivě vkusné a nápadité looky.

 

Androgyn a unisex

Trendy v pánské módě Jaro 2019

Některé módní domy vsadili pro letošní jaro tak trochu na ženskou notu. Vlastně docela dost. Gucci nebo Boss nešetří pudrovou růžovou a vínově červenou nebo výraznými vzory (včetně květinových). Zmíněný Boss akcentuje v jarní kolekci romantickou notu. A neváhá do romantiky obléct ženy i muže. Ani Boss ale nezapomíná na sportovní akcent a funkční materiály. Barevně nerozlišuje mezi pánskými a dámskými modely, takže pokračuje také jistá androgynnost v oblékání.

 

Doplňky nedoplňují, ale korunují

Trendy v pánské módě Jaro 2019Hlavně ale kvalitní materiály, ty si dopřejte. A to platí i pro doplňky. Tytam jsou doby, kdy kabelka vaší drahé polovičky stála víc než vaše příruční zavazadlo.

Módní kreace, které diktují módní giganti pro každou sezónu několik měsíců s předstihem, vám můžou často připadat lehce (až těžce) šílené. A pro běžného frajera takřka nenositelné. Nepotřebujete adoptovat jejich místy kontroverzní představy za vlastní. Inspirujte se obecným směrem, ale vytvořte si své vlastní nositelné outfity.

 

 

Buďte na jaře šik. A nejen na jaře!

 

S trendy vám poradíme v našich obchodech!