Pánské obleky na svatbu – trendy 2019

Budete se letos ženit? Pro pánskou svatební módu platí větší nadčasovost než pro tu dámskou, přesto i ženich má každou sezonu k ruce nějaké ty trendy. Zajímají vás ty letošní?

 

Gró outfitu pro ženicha je samozřejmě pánský svatební oblek. Jak má vypadat, jsme už psali. Aktuálně jsou v módě jednořadové společenské obleky jednobarevné i se vzorkem, ale na ženění letos jen ty bez vzorku.

I tuto sezonu jsou ideální barvou pro pánský oblek na svatbu středně až velmi tmavě modrá. Ale také světlé odstíny jako světle šedá, béžová nebo dokonce bílá (ovšem na to se pan ženich musí cítit, bílá není rozhodně pro každého).

Svatební košile

Zaprvé musí košile fantasticky sedět. Jestli vás někdy napadlo, že si jednou dopřejete košili na míru, tak svatba je ideální příležitost.

Barva? Klasická bílá zatím přežila všechny módní bouře i trendy. A pokud si ji opravdu necháte ušít na míru, pak ji hojně vynosíte na celou plejádu příležitostí. Tmavé barvy košil jsou nadále svatební tabu.

 

Jak odekorovat pánský svatební oblek

Ano, nevěsta má více prostoru pro šperky a doplňky, ale ani ženich by neměl na ozdoby rezignovat.

 

Ženichovým šperkem jsou manžetové knoflíčky. Svět je tak trochu znovuobjevil. Pro tuto jedinečnou, slavnostní příležitost mohou být z drahých kovů s drahými kameny. Ale parádu udělají i obyčejnější kovové, na povrchu rhodidované. (Díky této povrchové úpravě se nepoškrábou ani nezmění barvu, nezčernají apod.)

 

Manžetové knoflíčky se zdobí gravírováním, monogramy a módně dokonce symboly štěstí nebo tematickými nápisy jako Když ji miluješ, není co řešit. Často daruje manžetové knoflíčky s monogramem ženichovi přímo jeho nevěsta.

Hezkým zvykem z poslední doby je také obdarovat manžetovými knoflíčky další důležité pánské účastníky svatby, např. svědky – coby hezká památka. Lze sehnat také i set knoflíčků se sponou na kravatu, takže ženich je dokonale sladěn.

 

Textilní doplňky pro ženicha

I v roce 2019 se nosí vestička a kapesníček. Udělají z obleku luxusní záležitost. A kravata z prvotřídního materiálu jakbysmet. Zvlášť když ji uvážete netradičním uzlem. Možností vázání jsou desítky.

Nejčastější je uzel zvaný Windsor. Podívejte se na naše video, jak ho uvázat za půl minuty.

Když už jsme u té kravaty, pak vás možná zajímá dilema: je na svatbu vhodnější motýlek či kravata? I letos platí – dle vkusu každého gentlemana. Poslední roky už nedominují kravaty tak jednoznačně.

Svatební motýlky i kravaty jsou vhodné v bílé, černé nebo pastelové barvě. Vyhraje-li u vás kravata, slaďte ji s vestou nebo kapesníčkem.

Ať vám to na svatbě sluší do posledního knoflíčku!

 

 

 

 

Potřebujete poradit s outfitem pro svůj velký den?

 

Zastavte se u odborníků