Kravaťáci vs. lovci motýl(k)ů. Co nosíte raději u krku vy?

Na většině společenských akcí formálnějšího charakteru se bez doplňku v límci košile zkrátka neobejdete. Společenský oblek a “něco” u krku jsou nerozlučná dvojka. Existují psaná či nepsaná pravidla, která určují, kdy se víc hodí vzít si kravatu a kdy motýlka? 

Kravata vs. motýlek

Nebudeme vás dlouho napínat. 

K fraku a smokingu si nikdy nemůžete vzít kravatu. Sem patří motýlek, nejlépe černý. Jinak záleží na typu a vkusu nositele, druhu obleku, celkovém vzezření a charakteru události, které se účastníte. 

Ještě donedávna hrála zpravidla prim pánská kravata. Někým vyzdvihovaná, někým zatracovaná. Ne, že by se tím snad něco měnilo. Jak jsme si už řekli výše i v několika předchozích článcích našeho Žurnálu, ke společenskému obleku zkrátka kravata nerozlučně náleží. 


Z Žurnálu Vývoje: Vše, co jste chtěli vědět o kravatách


Pravidla etikety stále nepřipouští na událostech velmi formálního charakteru jinou než jednobarevnou kravatu tmavé barvy. Střídmé kravatě dejte přednost před divadelním představením nebo důležitou obchodní sešlostí. Jinak záleží především na tom, aby byla z kvalitního materiálu a dobře uvázaná. 

Znovuzrození legendárního motýlku

Módní vlna dřevěných a látkových variant nejrůznějších barev a vzorů způsobila, že motýlek nejspíš nadobro opustil pozici ryze formálního doplňku.

Dnes už není “jen” striktně danou součástí smokingu a fraku. Klidně jej zkombinujete s volnočasovým sakem – pokud má tedy příslušnou fazonu. Formální černý sametový by takové kombinaci působil jako pěst na oko, světlý látkový – zvláště přes den – už nejspíš není nic site, nad čím by se kdokoliv pozastavoval. 

Schází vám šik módní doplněk?

Přijďte si vybrat k nám na prodejnu