Z deníku elegána aneb jak jen přežít léto v pánské košili 

Blíží se léto, horké měsíce a s nimi i oprávněné obavy ze ztráty tepelného komfortu – tentokrát opačným směrem, než jak jsme zvyklí uvažovat. Řešíte i vy každoročně otázku, jak vyhovět pracovním a společenským oděvním standardům a zároveň se během dne neuvařit? Košil ani dlouhých kalhot se nemusíte (a mnozí nejspíš ani nemůžete) vzdát. Trik spočívá v tom, volit správnou úpravu a materiál. Chytrý výběr vám dopřeje pohodlí a volnost i v teplotách nad třicítkou. 

Pánské košile pro 30°+  

Bavlněný popelín.  

Hedvábí. 

Vlna.

Len. 

Výše zmíněné materiály vás nezklamou ani v tom nejparnějším dni. Zvláště pak bavlněný popelín. Má totiž jednu kouzelnou vlastnost. Chladí. Podobně se chová i hedvábí, jenže kamenem úrazu opravdu kvalitní hedvábné košile bývá astronomická pořizovací cena. Nabízí se však řešení v podobě vlněné košile s příměsí hedvábí. Vlna skvěle odvádí vlhkost. Ideálním materiálem pro horké dny je také len. Ovšem pánské košile z čistého lnu jsou charakteristické rustikálním dezénem. Jakkoliv je třeba takový business casual ve skladbě outfitu liberální, ve lněné košili si jeho dodržení neobhájíte. Opět se nabízí vyřešit tuto svízel příměsí, například lněnou košilí s podílem viskózy. 


Oděvní výbava na horké dny? 

Kolekce jaro/léto 2020 čeká! 

Navštivte některou z našich prodejen


Trik s rukávem 

Víte, co se s pánským oblekem opravdu nesnese? Našlo by se toho víc, ale protože alfou a omegou dnešního pojednání jsou pánské košile, zůstaneme u nich. A bez milosti vyškrtneme košili s krátkým rukávem. Ta je zaručeným receptem na módní faux pas. 

Košile s krátkým rukávem obstojí nanejvýš na zahradní slavnosti opravdu uvolněného rázu, při dovolenkové procházce, nebo kdykoliv jindy ve volném čase. Na formálních akcí na krátký rukáv zapomeňte, zbytečně byste si s ní odečetli body. Pokud je vedro opravdu k nesnesení, dovolte se případných přítomných dam, sundejte sako a ohrňte si dvakrát rukávy.

Pánské košile na léto? Ty umíme taky! 

Pokud náš Žurnál sledujete pravidelně, dost možná jste tuto pasáž čekali. Konečně, o výhodách a přednostech košile na míru vás přesvědčujeme dost často a ani tentokrát neuděláme výjimku. V košili ze správného materiálu vám bude příjemně i v parnu. V košili ze správného materiálu, která je navíc šitá vám na míru, vám bude ještě o stupeň lépe. A s každým teplotním stupněm nahoru si její výhody budete uvědomovat víc a víc. 

Ozvěte se nám.
Co nevidět vás vybavíme na léto. 

Kde najdu Vývoj