Oblek do tanečních a kecky?

Možná máte chuť trochu odlehčit ten navýsost společenský oblek do tanečních a napadlo vás, že ideálním prvkem by byla pohodlná obuv v podobě kecek “sneakers” místo naleštěných polobotek typu derby nebo oxford. Stejně se doporučuje výhradně obuv na šněrování a tenisky tkaničky mají také, nebo ne?

Boty do tanečních | Vývoj Třešť
Nejdřív malé opáčko, jaké boty se doporučují k obleku do tanečních obout tradičně: má to být společenská sněřovací obuv tmavé barvy (černá, hnědá), která ladí s barvou opasku a případných dalších doplňků. A slovy této tradice – obuv typu mokasíny či sportovní sneakers jsou zcela nevhodné.

Ale…

Vždycky musí být někdo, kdo odstartuje nový trend, vymyslí nové módní pravidlo. Tenisky ještě donedávna byly pro společenské události zcela nemyslitelné. A voila, dnes si je dáma obleče klidně k pouzdrové sukni na důležité byznys jednání s generálním ředitelem. Sneakers k pánskému obleku? Dříve tabu, dnes běžný jev. Velké módní domy nadšeně tleskají a ve svých luxusních kolekcích haute couture nabízejí kecky za desítky tisíc. Tak tedy – tenisky ke společenskému oděvu typu oblek do tanečních ano nebo ne?

Tak za prvé…

Taneční jsou značně slavnostní společenskou událostí. Něco jako svatba, promoce… Kolikrát za život se ženíte, promujete nebo absolvujete středoškolské taneční? To samo o sobě by mohlo být dostatečnou odpovědí. Je sympatické porušovat bigotní (módní) pravidla a vnášet svěží brízu do zatuchlých šatníků svázaných nepohodlnými konvencemi. Ovšem ne každý to umí. Dopustit se nevkusu místo sympatického rozšíření módních obzorů je tak snadné…  

Do tanečních prosím ne…

Už jsme zmínili vysoce slavnostní událost jako svatba. Může si ženich, svědek nebo svatebčan dovolit vklouznout do tenisek? Ta představa, jak gumové podrážky tleskají o mramorovou zem v posvátné atmosféře kostela… Kostel, svatba a kecky jsou prostě neslučitelné! Ale představte si uvolněnou svatbu na louce nebo v parku s nevěstou ve slamáku místo závoje – na takovou svatbu si slušivé sneakers nejspíš dovolit můžete bez výčitek.

Tenisky do tanečních. Nikdy | Vývoj Třešť

A co taneční? U této společenské události nehrozí, že by ji pořadatelé pojali nekonvenčně a tancovalo se na lesním palouku. Už vzhledem k ročnímu období, kdy se taneční konají, počítejte jen a pouze s velkým společenským sálem. Tady prostě žádné hipsterské výstřelky nečekejte a ani je sami nevymýšlejte. Předveďte dokonalý společenský outfit, k němuž patří perfektně naleštěné společenské boty se šněrováním.

Přesto…

Někdo tu odvahu hodnou trendsettera prostě má a nemůže jinak. Pokud ve vás tluče statečné módní srdce a potřebujete následovat výzvy, jedna malinkatá výjimka by se možná našla: kvalitní černé tenisky z pravé lesklé kůže se stejně černou podrážkou (černou jak tuš), jednoduchými tkaničkami a bez loga… s dokonale padnoucím, jednoduše střiženým slim fit oblekem z černé látky bez lesku a bílou košilí, tmavou kravatou a bílým kapesníčkem v náprsní kapse.

 

Ať vám to skvěle tančí!

 

Pánská móda na parket