Svatý Valentýn

…aneb Luxusní pánský doplněk – dárek, který potěší!

Na den svatého Valentýna se tradičně posílají nejrůznější dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. Je to především den, kdy si partneři prokazují vzájemně velkou pozornost, a to i prostřednictvím darovaných maličkostí.

Jaký dárek vybrat pro muže?

Vhodným dárkem pro muže mohou být i luxusní oděvní součásti a doplňky, které nabízíme v našem pánském salonu v Praze – Krejčovství Vývoj. Samozřejmostí je i nabídka dárkových poukazů – obdarovaný si tak může vybrat svůj dárek sám při osobní návštěvě našeho salonu.

Pánský oblek

Jaké pánské doplňky nabízíme?

košile na míru 1.650 – 2.750 Kč
kapesníčky 250 – 490 Kč
kravaty 1.000 – 1.690 Kč
motýlky 450 – 790 Kč
manžetové knoflíčky 450 Kč
ponožky 150 Kč

Boty na míru

Den svatého Valentýna – historie

Svátek svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn), se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery.

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Košile a kravaty

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Kapesníčky do saka

Doplňky k obleku