Taneční? Udělějme z kluků pány!

Kvalitně spíchnutý oblek do tanečních můžete předvést nejen na parketu – můžete se s ním blýsknout u maturity nebo na prvním pracovním pohovoru. Udělejte s prvním oblekem díru do světa!

Nastává sezona tanečních. Že to mají dívky s oblékáním na tuto společenskou parádu snazší? S naším tutoriálem Jak se obléct do tanečních hravě sestavíte bezvadný outfit i pro pány kluky!

Oblek do tanečních

Nejdražší položkou módní kreace mladého gentlemana je oblek, začneme tedy u něj. Skládá se z kalhot a saka ze stejného materiálu i vzoru. Od časů pupkatého britského krále Eduarda VII. zapínáme sako na horní knoflík, spodní zůstává rozepnutý. Délka kalhot končí na zadní straně dva až tři prsty nad zemí.

Nejokatějším módním přešlapem by bylo obléci světlý oblek šviháka lázeňského. Taneční se odehrávají večer, takže volte tmavé barvy. Připadá vám tradiční černá moc pohřební? Sáhněte po modré, hnědé či šedé. Ani u materiálu nemusíte rezignovat na kreativitu – prověřená klasika je matný oblek, ale pokud se na parketu chcete od ostatních odlišit, zvolte bez obav lesklou variantu nebo místo zaručené hladké látky dejte šanci látce s decentním vzorem (káro, kostičky, tenký proužek).

Nasad korunu

Košile

Oblek do tanečních máme v malíku a jdeme na výběr košile. V jejím případě je etiketa nesmlouvavá – musíte obléci košili s dlouhými rukávy, které mírně vyčnívají z rukávů saka. Etiketa dále zakazuje sako během večera odložit, což vítejte jako maskovací manévr – ani po rychlém valčíku nikdo nepozná, že i frajer s výbornou kondičkou se potí. S barvou košile se zbytečně netrapte – volbou bílé košile nic nezkazíte a využijete ji i na jiné společenské události. Pokud chcete se svou taneční partnerkou sladit nejen taneční krok ale i oděv, volte barvu košile dle barvy jejích šatů.

Boty

Zásadním prvkem outfitu, který celkový dojem buď senzačně doplní nebo naopak nemilosrdně pohřbí, jsou boty. Ano, tenisky a mokasíny jsou tak pohodlné. A na taneční naprosto nevhodné! Myslíme to s vámi dobře, takže obujte společenskou obuv. Čím se vyznačuje? Je kožená, šněrovací. Opět nemusíte volit výhradně černou, i když k tmavému obleku s ní neuděláte nikdy chybu. Musí však ladit s barvou pásku! Ten mimochodem nikdy nezapomeňte, do pánskému obleku patří jak limetka do mojita. Pokud se v pásku cítíte příliš svázaně, taneční dress code povoluje i šle.

Doplňky

Blížíme se do finiše – na závěr váš bezchybný vzhled podtrhneme ještě doplňky, abyste se v tanečních kramflecích cítili sebevědomě jako Fred Astaire. Vtipná kravata s robůtky ze Star Wars je sice dárek od nejlepšího kamaráda, ale k obleku do tanečních dejte přednost kravatě dle barvy a vzoru košile a saka. Můžete ji doplnit sponou – ta by měla souznít s ostatními kovovými doplňky, tj. není dobré kombinovat stříbrné a zlaté prvky. Pokud vám kravata nepříjemně připomíná oprátku, můžete ji nahradit motýlkem.

Veškerou předchozí snahu může spolehlivě zhatit špatná volba ponožek. Jednak by měly být dostatečně vysoké (i v tanečních totiž budete tu a tam sedět a v tu chvíli by nemělo být odhaleno vaše mužné lýtko), jednak nesmějí být bílé. Michael Jackson by na to měl možná jiný názor, ale vy se bílé vyhněte. Opět se nabízí nesmrtelná černá klasika, případně se můžete aspoň zde trochu rozvášnit a pokud má váš oblek do tanečních např. barevné tkaničky bot sladěné s barvou kravaty, nebojte se statečně obléci také ponožky ve stejné barvě. Pokud máte v repertoáru i kapesníček nebo nějaké památeční manžetové knoflíčky, pochlubte se s nimi. Móda je ostatně zábava, ne středověká tortura. Se svou taneční partnerkou zacházejte výhradně v rukavičkách, tedy galantně – ale jinak se v rukavičkách potit nemusíte, dnes se již nenosí.

Tak, know-how jak se obléct do tanečních máte v kapse, sebevědomí vám také nechybí a my už jen přejeme bezvadný společenský zážitek. Třeba nebudete králem valčíku, ale dost možná budete králem outfitu. S naším tutoriálem si totiž ostudu nestřihnete. Ukažte světu raději bezvadně střižený oblek! Třeba ten od nás – nyní navíc v akci s košilí zdarma.