Svatební oblek – jak oháknout ženicha na jedničku

Nevěsta měla často o svých svatebních šatech, délce závoje a barvě svatební kytice jasno už v mateřské školce. Její nastávající ví, že bude mít košili, sako a dole kalhoty a boty. A všichni kolem mu do toho mluví!

Nevěsta, tchyně, pan otec… nevěsta ví nejlépe, jakou barvu by měla mít jeho kravata, otec zase ví nejlépe, jaké pánské obleky jsou pro ženění to pravé, tchyně zdůrazňuje kvalitní kožené boty. Pojďme ženichovi pomoci jasným manuálem “jak vybrat svatební oblek na jedničku”.


Pánské obleky vhodné pro ženicha – střih a ty další věci

 

Kvalitní svatební oblek může být střižen z lesklého i matného materiálu. Pokud ženich zvolí lesklý oblek, pak jej po svatbě využije méně, a to čistě na slavnostní příležitosti (plesy atp.)

Při přemýšlení nad barvou svatebního obleku máte také širokou paletu na výběr – hodí se světlá krémová, šedá nebo naopak klasicky tmavá. Opět záleží na vás, jak moc chcete oblek po svatbě využít – světlé barvy pravděpodobně využijete méně než takový tmavě modrý oblek.


Tip: 
Nevěsta by rozhodně neměla nutit do světlých barev světlovlasého ženicha – vypadal by nevýrazně jak leklá ryba.
V krémovém  obleku se bude vyjímat jen výrazně tmavý typ se snědou pokožkou. Blond muži zato budou působit jako
James Bond v hodně tmavém obleku, ideálně v kontrastu se sněhobílou košilí.

 

Panske obleky na svatbu

 

I u střihu máte možnost si vybrat – můžete zvolit slim nebo klasický střih, ideální je rozhodně ten, který sluší vaší postavě nejvíc. Platí, že oblek z půjčovny nesedne tak dobře jako ten šitý na míru. Záleží na finančních představách ženicha.

Rozhodně ale zapomeňte na smoking! Sice to třeba tchán ze staré školy bude doporučovat jako jedinou správnou variantu, ale smoking se dle etikety nosí výhradně na společenské události konající se po šesté večer. A svatby probíhají většinou dopoledne, že.

Tohle někteří muži neuslyší rádi – velmi žádoucí je u svatebního obleku vesta. Ženich tak díky ní nevypadá jako jeden z davu, zkrátka se vyčlení a strhne pozornost.


Kravata versus motýlek? Zkrátka doplňky ke svatebnímu obleku

 

Hlavně ladit s nevěstou… Přesně tak. A jedním dechem dodejme – ovšem nic se nemá přehánět. Ženichův outfit hlavně díky doplňkům ladí s nevěstou tak, aby jako celek působili harmonicky a patřili na první pohled k sobě. Pokud má tedy nevěsta například kytici v zajímavé barvě, musí mít ženich na klopě malou kytičku ve stejném barevném ladění. Není ale žádoucí, aby měl v téže barvě třeba i košili.

Méně je často více a platí to i zde. Ženich může mít kravatu, vestu i košili ve stejné barvě – třeba v bílé. Rozhodně ženicha neladíme do barev svatební výzdoby – sebevědomý muž opravdu nepotřebuje ladit s ubrusem.


Tip: 
Zvlášť pokud se koná svatba v letních měsících, je dobré ženichovi připravit dvě náhradní košile –
svatební den by neměl mít spojený se vzpomínkou na mokrá propocená záda.

 

Dilema “kravatu nebo motýlka?” vás nemusí trápit – obojí je správně. Kravata je prověřená klasika a motýlci slaví svůj comeback. A pokud plánujete svatbu ve stylu retro, pak bude motýlek dokonce ideální volbou.

Ženichův pásek a boty musejí být ve stejné barvě, to je jedním z mála jasně daných zákonů, které ženichův outfit nesmí porušit. Samozřejmě volte kvalitní materiál. I tyto kousky zcela určitě využijete po svatbě. Boty však musejí být na šněrování, žádnou jinou variantu etiketa nepřipouští.


Tip: 
K tmavému obleku zvolte černou obuv, ke krémovému obuv v podobné barvě a k bílému obleku patří bílé boty.

 

Přejete si oblek na míru?            Hledáte pánský oblek na svatbu?