Elegánem v létě 2020: lehká košile, kalhoty chinos a … deštník

Letošní léto je o poznání méně horké než předchozí roky. Vybrat a unosit elegantní oblečení na léto je tudíž snazší. A to i pro ty, kteří nedisponují šatní výbavou z odlehčených materiálů. Nad pořízením takových kusů byste však měli popřemýšlet, zvlášť pokud příslušný styl odívání vyžaduje třeba vaše profese nebo událost, na kterou se chystáte. Dobře zvolené kvalitní materiály vám zajistí pohodlí i v nejparnějších dnech, bez ohledu na délku rukávů a nohavic.

Oblečení na léto: dress code vs. zdraví? 

Pravidelně věnujeme pozornost reakcím na Facebooku. Těší nás slova chvály na naše zboží a služby i dotazy k módním článkům v Žurnálu Vývoje. K sepsání tohoto textu nás inspirovala právě jedna z reakcí na modrobílé sociální síti. Dress code, který předepisuje dlouhé rukávy a nohavice v létě, je podle dotyčného nezdravý, a tím pádem i špatný dress code. 

I když máme kvalitní osobitou módu rádi a etiketu ctíme, nejsme žádní oděvní radikálové. A tak musíme připustit, že dotyčný, který námitku vznesl, má tak trochu pravdu. Etiketa společenského oblékání například povoluje dámám otevřenou obuv za opravdu vysokých teplot, pánům ani tehdy ne.

Nebudeme si nalhávat, že když je ve stínu “pětatřicet”, je člověku lépe v uzavřených mokasínách než v sandálech. Pravidla jsou však pravidla. Kraťasy jsou tabu, u obleku neobstojí ani zkrácené kalhoty. Tudy cesta zkrátka nevede. Možná si jejich výběr obhájíte sami pro sebe argumentem o zdravotní nezávadnosti, ve společnosti lidí, kteří náležitosti oděvní etikety dodrželi – typicky třeba na svatbě – však budete působit jako brojler mezi labutěmi. 

Letní dress code zachrání “letní” gramáž 

Nevěšte hlavu.

Vše má své řešení.

Nedávno jsme shrnuli tipy na výběr košile na léto. A přihodili jsme “fígl” s ohrnutým rukávem. Co se týká dlouhých nohavic, i zde vás zachrání materiál, jemná a prodyšná látka. Z takové jsou ušity třeba právě chinos kalhoty na fotce. Pokud budete mít cestu kolem brněnské prodejny, přijďte je vyzkoušet na vlastní kůži. Vsadíme se, že vás dostanou. Už je nebudete chtít sundat. 

Kde najdu Vývoj


P. S.: Nejspíš už jste si navykli sledovat meteorologická hlášení, pro jistotu vás však ještě upozorníme, abyste letošní nevyzpytatelné počasí nepodceňovali. Vzhled mokré slepice totiž nepovoluje žádný dress code. Mějte vždy po ruce/v tašce elegantní deštník s decentním vzorem nebo v jednotné barvě. Uchrání před deštěm vás i váš styl.