Počasí vs. životnost zimního kabátu. Co můžete dělat lépe?

Kvalitní zimní pánský kabát není záležitost na jednu dvě zimy. Stejně jako pro veškerou kvalitní módu, platí i pro kabát, že když o něj správně pečujete, vydrží roky. Ty nejkvalitnější i celý život. Není to zas až tak těžké. 

Jak pečovat o zimní kabát

Víte, co si od svého kabátu vlastně slibujete? Nejspíš, že hezky padne, bude vás reprezentovat a že vám v něm bude příjemně teplo, ať se bude venku dít cokoliv. 

Už jsme si řekli dříve, že kabát je jedinou přijatelnou variantou svrchní vrstvy k pánskému obleku. V délce do půli stehen si ostudu neutrhnete, klasický kabát však sahá až po kolena.

Ty nejhřejivější pánské kabáty jsou z vlny, případně z vlny s příměsí kašmíru. Jiné materiály, především ty umělé, nejsou vítány. 

A jak pečovat o zimní kabát? Zatímco vlněný svetr snese bez problému praní v pračce, do domácího praní zimního kabátu se rozhodně nepouštějte. Pokud si kabát ušpiníte, setřete nečistotu vlhkou houbičkou. Kabát následně pověste na ramínko nejlépe do volného prostoru, kde dobře proschne. Pak teprve můžete uložit kabát do skříně. 

Stejně se zachovejte pokaždé, když se vrátíte z venku. V podzimním a zimním sychravém období kabát jen málokdy nenavlhne. Necháte-li vždy kabát dokonale proschnout, spolehlivě ochráníte jeho vzhled a prodloužíte životnost. 


Ze Žurnálu Vývoje

Zajistěte si komfort i v třeskuté zimě


Svěřujete kabát cizím? Buďte opatrní

Pokud na kabátu ulpí něco více špíny, než s čím jste si schopni poradit doma, vytipujte si kvalitní čistírnu. Zeptejte se svých známých, kde si nechávají čistit své zimní kabáty, pátrejte po recenzích na internetu. Parní figurína, pomocí které si v některých čistírnách zjednodušují práci, je spolehlivou ničitelkou materiálu i švů. 

Už víte, co pod stromeček? 

Nic nepotěší duši pravého gentlemana tolik,
jako kvalitní módní kus. 

Hledám inspiraci