Máte nekonfekční postavu? Nevadí! Máte také Mix & Match

Takzvané kombinovatelné pánské obleky jsou způsob, jak můžete vyzrát na úzké boky, příliš široká ramena, nezvykle dlouhé paže… Mužů s typicky konfekční postavou je totiž ve skutečnosti menšina. Kombinací získáte jednak padnoucí oblek, jednak třeba i originální outfit, který běžně není k dostání. 

Proč kombinovatelné pánské obleky 

Pánským oblekům jsme kombinovatelnost přisoudili jednoduše proto, že jsme potřebovali, aby kombinovatelné byly. Termín „Mix And Match“ můžeme volně přeložit jako kombinace nebo skladba. To mimo jiné znamená, že se Mix And Match nevědomky dopouštíte pokaždé, když stojíte před šatní skříní a uvažujete, co na sebe.

V módě se však termín chápe především a) jako způsob, jak obléci klienta, kterému nesedí konfekce, b) jako celková koncepce šatníku, kdy je kladen obzvláště velký důraz na skladbu

První pojetí označuje kombinování jednotlivých svršků z různých kompletů, tedy gró tohoto článku. Následující obrázek napoví, proč se tak děje.

Nejobvyklejší typy pánské postavy

Pro přehlednost si jednotlivé figury označme zleva písmeny A – D. Konfekční postavě se nejvíce blíží “béčko”. Je nad slunce jasné, že co padne majiteli takové figury, nemůže sedět zbývajícím třem.

Pokud by si zbývající tři nositelé oblékli sako a kalhoty totožné velikosti, dopadlo by to pravděpodobně následovně:

Áčku by bylo buďto příliš velké sako, nebo těsné kalhoty.

Céčku by v případě padnoucích kalhot bylo sako příliš volné v ramenou.

Déčko by v konfekčním saku s dostatečně širokými rameny tak nějak „plaval“. A z příslušně velkých kalhot by nejspíš úplně vypadnul.

Jinými slovy, pokud pánský oblek nositeli nesedí, zasahuje šicí stroj, anebo prozřetelnost prodejce, který využije kouzla kombinovatelných pánských obleků a včas „namixuje“ svršky správných parametrů. 

Kombinovatelností obleků k neotřelému vzhledu 

V druhém pojetí termínu Mix And Match se každý jednotlivý kus vybírá tak, aby jej bylo možné jednoduše kombinovat s ostatními svršky. Když si takto důmyslně sestavíte šatník a přihodíte nápadité doplňky, můžete vypadat pokaždé zcela jinak. Navzdory tomu, že ve skutečnosti “točíte” stejné věci pořád dokola. 


Když nemůže Mohamed k hoře… 

Jste-li časově vytížení a nestíháte návštěvu na prodejně,
využijte službu Krejčí do domu.

S naším dvorním krejčím
Vítězslavem Šalandou 
budete v nejlepších rukou. 

Neváhejte se ozvat.

Chci si domluvit termín