Jak vybrat oblečení do tanečních, když jste chlap

Nejen pánský oblek do tanečních tvoří celý outfit. To správné sako a kalhoty jsme popsali, také jsme popsali případná faux pas, na které je třeba dát si při výběru oblečení do tanečních pozor. A zbývá doplnit “drobnosti”, kterým je dobré se naopak nevyhýbat a směle je zařadit, aby byl člověk na parketu za bezchybného frajera. Aniž by působil oldskůlově!


1) Kapesníček do saka – a není to “stará škola”?

Není. Taneční jsou hodně slavnostní záležitost a i když spolužačky přizvukují, “že jsou taneční fakt otrava”, v duchu se na ně ve většině případů těší. Dnes holky moc příležitostí, kam vynést princeznovské róby, nemají! Takže i když dnes nejen páni kluci, ale taky něžné pohlaví v civilu s oblibou nosí kožený křivák, proč si taneční naplno neužít jako příležitost být za šviháka? Šup s kapesníčkem do klopy saka. Barva i vzor je na vás – zapomeňte na mýtus, že by snad kapesníček měl ladit s barvou košile. Mýtus. Prostě zastrčte kapesníček v barvě, která vám připadá cool nebo vám ladí k očím. Pokud máte jednu stálou taneční partnerku, můžete ladit kapesníček dle barvy jejích šatů – ale vůbec nemusíte řešit, abyste trefili stejný odstín!

2) Jaké vybrat boty a pásek, když jsem vegan? Musí být kožené?

Nemusí. Stačí kožený vzhled. Boty do tanečních musejí být společenského ražení a hlavně – být šněrovací. Barva bot musí ladit s barvou pásku – tj. když zvolíte koňakově hnědé boty, hnědý by měl být i opasek. Pásek by neměl být příliš široký “kovbojský”, s dominantní sponou. Ideální je šířka tak 3 – 3,5 centimetru.

Úplné embargo platí na obuv typu conversky nebo mokasíny. Pokud si speciálně kvůli tanečním pořídíte nové boty, hlavně je ještě před první hodinou “rozšlápněte”, ať v nich při tanci netrpíte.

Ještě se vraťme k opasku – ten do pánského oblečení do tanečních zařadit musíte, i kdyby vám i bez něj kalhoty seděly sebelépe.

3) A co košile s krátkým rukávem, abych vyzrál na vedro při tanci?

Tak to bohužel, ani na to nemyslete. Říkáte si, že pod sakem, které se beztak nesmí v tanečních svlékat, nikdo nepozná, zda máte košili s dlouhým či krátkým rukávem? Ale pozná. Košile má totiž “čouhat” ze saka tak na dva tři centimetry.

4) Bílou košilí nikdy nic nezkazím – a co bílé ponožky?

S tou bílou košilí máte úplnou pravdu, bílé ponožky však k tmavému pánskému obleku do tanečních nosit nelze. Tedy pokud nechcete působit trapně. Ale jinak se v případě barvy ponožek do tanečních neračte omezovat! Aspoň trochu kreativně se v případě pánského oblečení do tanečních můžete odvázat právě na nich. Máte-li v botách červené tkaničky, nebojte se červených ponožek. A klidně ať je to pořádně výrazná červená!

A ještě pozor na délku ponožek – měly by být dostatečně dlouhé (vysoké), aby zakrývaly vaši mužnou chlupatou holeň i ve chvíli, kdy vsedě odpočíváte po rychlejším tanci.

5) Co přehodit přes taneční oblek, když udeří mrazy?

Rozhodně zapomeňte na sportovní a různé trekové bundy. I když v tanečním sále to nikdo nevidí, při příchodu/odchodu zkazíte veškerý jinak skvělý dojem, až vás někdo zastihne soukat se do softshellky. A také při cestě tramvají si vysloužíte dost kritické pohledy, jak vám bude koukat z khaki bundy do hor spodní lem saka. Potřebujete pánský plášť nebo kabát, které vás jednak zahřejí, jednak díky své prodloužené délce schovají sako. Pořiďte si nadčasový tmavý kabát z kvalitního materiálu, který vám může sloužit na společenské události vyžadující oblek celé roky.

Váš oblek pro ladný taneční krok