Oblek do tanečních, propustka do světa dospělých gentlemanů

Jaký má být oblek do tanečních? Hlavně pohodlný! A taky v něm musíte být šik. Tohle jste nečekali? Tak vzpomeňte na chlapské stesky, jak je pánský oblek nepohodlná záležitost. A to “jen když v něm sedíte na meetingu”. Natož když v něm máte předvádět taneční kreace! Už tak je člověk dostatečně nervózní ze samotné výuky tanců a oslovování partnerek… Takže oblek by vás v takových perných chvílích měl gentlemansky podržet. Měli byste se v něm cítit komfortně, nic nemá škrtit, táhnout. A hodně také pomůže, když vám dodá sebevědomí – takže by měl perfektně sednout plus zdůrazňovat přednosti, ne deformovat postavu.


Jak má vypadat ideální oblek do tanečních

Zaměříme se na samotné obleky do tanečních a v dalším extra článku k nim přihodíme správné doplňky a také to, čeho se naopak vyvarovat, abyste nebyli za burana.

Barva

Jako u ostatních společenských událostí odehrávajících se večer po 18. hodině patří do tanečních obleky tmavých barev. (Oblek do tanečních tak využijete nejen na maturitu nebo na pohovor, ale také na koncert apod.) Nezpochybnitelná klasika je černá. V pořádku je ale také antracitová, tmavé odstíny šedé, tmavě modrá i hnědá.

Látka

Společenský oblek do tanečních může být z matné i lesklé látky. Jde o poměrně slavnostní záležitost, proto lesklé provedení nevadí. Naopak se vyčleníte z davu, protože na každých tanečních zcela převažují matné obleky. Samozřejmě lesklý oblek má menší využití pro jiné příležitosti, takže pokud vám jde o univerzálnost, volte matnou variantu.

Vzor

Pánské oblečení do tanečních může být z hladké látky, ale nebojte se ani látky s decentním vzorem jako káro, kostičky, proužek. Záleží na vás, zda ustojíte vyčnívat z davu hladkých, matných sak…

Materiál

Sako v tanečních nikdy neodkládejte. Ano, dost možná se při některých tancích zapotíte, přesto odložit sako rovná se faux pas. I z toho důvodu se při výběru obleku do tanečních vyhýbejte umělým materiálům. Ty totiž při styku s potem nehezky “voní”. Dejte zelenou přírodním materiálům. Nepodceňte ani materiál podšívky (na levném saku nejčastěji z polyesteru) – nepropouští pot a po pár rychlých tancích se v takovém saku budete cítit jako ve skleníku. Doporučujeme třeba viskózu!

Pár dobře míněných rad na závěr jako bonus

Neřešte outfit do tanečních společenským oblekem po tatínkovi, který z něj v oblasti pasu jaksi “vyrostl”. Ať už se na to těšíte více či méně, taneční jsou vaše událost a potřebujete vlastní oblek – na vaše míry a dle vašeho vkusu.

Nechtějte za každou cenu ušetřit, protože senzační taneční oblek dnes pořídíte za výrazně méně než třeba smartphone. Záleží na vás, kolik chcete investovat – jak už zaznělo v úvodu, taneční oblek využijete i na jiných společenských příležitostech – ale oblek na míru není nutností. Zato je nutností oblek beze spěchu vyzkoušet a nezabít ho nevhodnými doplňky. To by byla škoda.

Tak ať jste na parketu za fešáky!

Ten pravý oblek pro taneční parket