Řekněte “ano” perfektnímu svatebnímu obleku

Fórky tentokrát odložíme stranou. Svatba je jednou za život. Měla by být. Váš svatební oblek by proto měl být perfektní, bez kompromisů. Pokud začínáte plánovat svatbu, je právě teď ten správný čas začít řešit i oblek. A nezapomeňte se obrátit na nevěstu. Má totiž v tomto ohledu hlavní slovo. 

Volnější pravidla pro svatební oblek  

Dobrá zpráva na začátek. Svatební dress code není tolik svázaný pravidly jako odívání při dalších společenských příležitostech. Jistě je vám známo pravidlo o světlejších barvách pro denní a tmavých barvách pro večerní nošení. Svatební oblek může být černý, i když se svatební obřad koná dopoledne. Co víc, pro velkou, honosnou svatbu připadá v úvahu dokonce i frak, jinak typicky večerní záležitost. O tom však třeba někdy jindy. 

Jak už jsme si řekli výše, barva svatebního obleku se neodvíjí od obvyklých pravidel, závisí na vašem vkusu a preferencích. Především však na tom, jakou volbu stran svých šatů hodlá učinit nevěsta. Svatba je váš společný velký den a vaše oděvy by měly “jít ruku v ruce” víc než kdykoliv předtím. A možná i víc než kdykoliv potom. 

Teď přijde ta horší zpráva. Sladit svatební oblek a doplňky s róbou, účesem, šperky a kyticí nevěsty může být docela věda. Zvlášť pokud lpí jeden nebo druhý z vás na tradicích a víte, že nevěstu v šatech dřív než před svatbou neuvidíte. Nicméně, zvládla to řada párů, které se sezdali před vámi, zvládnete to taky.

Pozor na kytici

Předpokládejme, že vaše vyvolená zvolí šaty některé konzervativní barvy a odstínu. Ke krémovým šatům se hodí modrý pánský oblek, se světlounce růžovou či bílou s nádechem šedé hezky ladí právě šedý oblek. Co se čistě bílých šatů týče, svatební oblek může mít libovolnou barvu. Jenže s na první pohled jednoduchou kombinací může zamávat jednak váš vzhled, jednak případná dominantní barva celé svatby. 

Například v posledních letech vévodí svatebním náležitostem levandulová. Počínaje kyticí přes kravatu až svatební výzdobu, vše vypadá, jako by to právě dokutáleli přímo z Provence. Pokud levandulové fandí i vaše vyvolená a vy sám jste světlý typ, například světle šedý oblek vám dobrou službu neudělá. Nejspíš zapadnete a budete působit velmi nenápadně. Naopak tmavším typům může tato jemná kombinace velmi prospět.

Variant, které mohou nastat, je celá řada. Nenechávejte nic náhodě, přijďte se poradit i s vaší budoucí paní k nám. Svatební obleky šijeme takřka nepřetržitě od února do září. Dokážeme vám poradit.  

Chci svatební oblek od Vývoje