Vylaďte svůj svatební oblek do detailu

Blíží se jaro, po něm bude léto, pak povětšinou teplé září… ano, ano, od základní školy už pár let uplynulo, proč to tu tedy připomínáme? Pomalu a jistě se blíží svatební sezóna. Týká se v letošním roce svatba i vás? Posviťme si společně na doplňky, kterými svůj svatební oblek můžete vyladit do posledního detailu. 

Košile, neopomenutelná součást 

Víte už, že pravidla pro svatební oblek nejsou tak přísná jako tomu v etiketě obvykle bývá? Na svatbu můžete zvolit velmi tmavý, dokonce i černý oblek. Ten můžete doplnit bílou, případně světle modrou košilí. Vyvarujte se tmavým barvám. Ať nepůsobíte pohřebním dojmem. 

Naopak v kombinaci s šedým oblekem působí tmavá, klidně černá košile zajímavě kontrastním dojmem. Obě barvy jsou neutrální, a tak velice benevolentně popouští uzdu fantazii ohledně výběru dalších doplňků. 

Co další barvy? Hřejivé pastelové tóny nebo snad vícebarevné vzory? Platí, že povoleno je prakticky všechno. Při výběru však vždy berte ohled na to, co vynese ve váš velký den dáma. Pokud zvolí minimalistické, hladké šaty, nic vám nebrání ve výběru “divočejší” košile. Jestliže budoucí nevěsta preferuje rozmanitější šaty s krajkami a výšivkami, nezbývá vám, než se držet vzadu a hru se vzory přenechat ženě. 

Kravata nebo motýlek? 

Co patří do límce košile? Něco každopádně ano. Kravata v barvě kytice, v posledních letech tolik populární dřevěný, výrazný vzorovaný nebo zcela obyčejný hladký motýlek či méně obvyklý askot, hedvábný šátek do rozhalenky – možností je více. Na každý pád je ozdoba krku nutnost. Alespoň do pozdních večerních hodin.  

A co se kravaty týče, nezapomínejte na správný uzel. K úzkému límci patří uzel jednoduchý, k širokému límci robustnější windsor. Nikdy naopak. 


Vesta

V chladnějším dni oceníte vestu, třetí součást pánského obleku, coby další vrstvu oblečení, která vás spolehlivě ochrání před chladem. Za teplého počasí ji možná budete v duchu proklínat. Tak jako tak však pozvedne fazonu vašeho obleku minimálně o jeden stupeň výše. Před tancem ji můžete odložit, z krůpějí potu tedy nemusíte mít strach. Svatební vesta se navíc šije z lehčích materiálů, protože se jaksi počítá s tím, že ženich před a během obřadu zažije “horké chvilky”. 

Kapesníček

Který doplněk nedá některým mužům spát? Slovo stojí o řádek výše, o nějakém velkém napětí tu tedy nemůže být řeč. Někdo na něj nedá dopustit, jiný by ho ve vlastní kapse nesnesl. Pokud patříte do druhé skupiny, k nošení kapesníčku se nenuťte, jako obvykle záleží hlavně na tom, abyste se cítil dobře. Je to ale škoda. Kapesníček je velice efektní doplněk a účinný prostředek k tomu ladit s nevěstou zase o něco víc. 

Něco pro fajnšmekry 

Je libo něco opravdu extra? Co takhle manžetové knoflíčky s iniciálami novomanželů? Stejně jako všechny dříve zmíněné doplňky jsou k mání na některé z našich prodejen. 

Svatba? Jedině za doprovodu Vývoje