Kvalitní pánský kabát je korunou zimního šatníku

Co můžete v chladnějším ročním období použít jako další vrstvu oblečení k pánskému obleku? Jen, pouze a výhradně kabát! 

Pánský zimní kabát, jediná elegantní varianta 

Je to tak. Na pánský oblek oblékejte vždy kabát. Jiná přijatelná varianta svrchního oděvu neexistuje. Stejně jako vy máme radost z výhodného pořízení ultrahřejivé péřové bundy – ale na ples nebo formální večírek v ní nikdy nechoďte. Nebude to pohodlné, natěsnaní v saku a bundě si budete připadat jako v krabici. 

Především však – a to je to, na čem by vám mělo hlavně záležet – tato kombinace vypadá mimořádně otřesně. 

V kabátu se budete cítit mnohem lépe, protože se “sakovou” vrstvou se tu tak jaksi počítá a zároveň vás zahřeje. Pokud se budete o kvalitní kabát dobře starat, vydrží vám léta. 

Jak vybrat správný kabát 

Délka hraje prim. Zimní kabát by měl sahat ke kolenům, minimálně do půli stehen. Nikdy by neměl být kratší. A rozhodně by nikdy neměl prozrazovat, co se ukrývá pod ním. Vykukující sako je faux pas. Rukávy by měly lehce přesahovat zápěstí. 

Neméně důležitý je materiál. Ve Vývoji nabízíme zimní kabáty z kvalitní vlny a s kvalitními podšívkami. V nabídce máme kabáty vypasované i kabáty rovného střihu, jednořadé i dvouřadé, záleží na vašich osobních preferencích a vkusu. Dvouřadý kabát je lepším společníkem v mrazech, nemůžete jej však nosit rozepnutý. Jednořadý kabát snáze profoukne. I to má ale řešení. Vesta je efektním, slušivým a velice praktickým doplňkem. 

A právě doplňky je – jako ostatně ve většině případů – dobré pustit ke slovu. Pokud nejste z těch, co by si pořizovali dva a více kabátů, měli byste sáhnout po některé z univerzálních barev. Černou, tmavě modrou nebo tmavě šedou nezkazíte nikdy nic. V kombinaci s vhodnými doplňky nepůsobí ani trochu fádně. V další vrstvě oblečení vám navíc bude ještě o poznání tepleji. Výrazné usňové rukavice nebo barevná šála se brzy stanou vaší nedílnou součástí. 

Ale pozor! V momentě, kdy vejdete do místnosti, vezměte rukavice i šálu do ruky, i kdybyste se neplánovali zdržet dlouho. Sedět kdekoliv pod střechou v rukavicích a šále je přešlap srovnatelný se situací, kdy byste si na hlavě nechali klobouk. 

Správná péče o zimní kabát 

Kabát nepatří do pračky. Nikdo ho neperte. Pokud materiál navlhne, když přijdete domů z venkovní chumelenice nebo deště, pověste kabát na ramínko a nechte dobře proschnout. Nečistot a prachu se zbavte pomocí kartáče s krátkým vlasem. 

Co když jen kartáč nestačí? Výjimečně kabát můžete svěřit čistírně, ptejte se však na způsob, jakým se zde kabát žehlí. Parní figurína, tolik frekventovaný způsob žehlení zimních kabátů, je učiněný ničitel. Deformuje střih, ničí materiál. 

A vy přece chcete, aby vám kabát vydržel dlouho. 

Dáme vám nový kabát! Přijďte si vybrat ten pravý