Pánská košile v létě + 3 vychytávky pro frajery

Cítíte léto v kostech a chcete si letní náladu užít na max? Do kanceláře přesto nemůžete obléci cokoli? Musíte-li dodržovat pracovní dress code, pohrajte si aspoň s detaily, užijte si letní hravosti…

 

Výrazná pánská košile s odvázaným vzorem

Na důležitou pracovní schůzku možná nemůžete obléci havajskou košili, ale i tak se v létě trochu barevně odvažte: nasaďte veselou košili. Syté barvy, výrazné vzory. Vyzrát na srpnové vedro zkuste příznivým materiálem. Nejvhodnější je přírodní materiál – hledejte košile z bavlny s nižší gramáží.

Ideální na léto je bavlněný popelín, který má dokonce chladivý efekt. Případně jako alternativa k bavlně len a hedvábí. (Len se víc mačká, ale na těle je v horkých dnech příjemný, prodyšný. Samotný len však coby materiál není vhodný pro formální příležitosti, to jen jako minoritní podíl v kombinaci s jiným materiálem.)

Pozor na košile v úpravě “non iron” – tedy košile bez nutnosti žehlení – jsou méně vzdušné kvůli použité chemii, která zajišťuje onu nežehlivost. Pokud však kupujete jen non iron pánské košile, sáhněte po bavlněném nežehlivém popelínu.

 

Trio pro sexy letní look

Klobouk panamák

Slamáky a panamáky všech možných tvarů spolehlivě navodí pocit roztančené Havany a rozesmátých Kubánců. Vypadají fantasticky na dvacetiletém, stejně tak na sedmdesátiletém gentlemanovi. Můžete je nasadit o víkendu na výlet k šortkám a polotričku, ale i v týdnu cestou do kanceláře k obleku na míru. Sice ho nejspíš necháte před vstupem do budovy ležet v autě… Ale po práci, když sundáte kravatu/sako a místo toho nasadíte panamák, můžete rovnou s přáteli na skleničku do baru či na zahrádku na pivo. A vypadat budete naprosto stylově! Všichni se za vámi otočí.

 

Slamák, vylaďte si outfit gentlemana | Vývoj

 

Pánské ponožky vyvedené v barvách letní duhy

Žádné dlouhé řeči – barevné ponožky dobývají svět, takže jsme jim dali již v minulém článku extra prostor. I pokud vás svazuje v práci opravdu nekompromisní dress code, veselé ponožky můžete nasadit bez obav!

 

 

Pánské náramky, hodinky a sluneční brýle

Sluneční brýle dodají téměř každému typu obličeje atraktivní look. (A samozřejmě chrání v létě vaše oči stejně jako zmiňovaný klobouk panamák.) Jen je třeba si uvědomit, že cyklistické a sportovní brýle obecně patří jen a pouze na sportovní aktivity. To je přetrvávající ošklivý český nešvar. Ostatní outfity – a ty s pánským oblekem zvlášť – naopak sportovní typ brýlí srazí až na dno módního pekla. Pokud to jsou ale třeba slušivé pilotky, naopak oblek pozvednou o pořádný kus do módních výšin. A můžete si dovolit i extravaganci!

 

Sluneční brýle - součást letního outfitu gentlemana | Vývoj

 

Náramky už dávno nejsou doménou žen. Samozřejmě ty pánské mají značně maskulinním šmrnc – zásadními materiály jsou kůže, kov a v poslední době také polodrahokamy jako hnědý achát, černý hematit ale také lávové kameny. Fantasticky vypadají k luxusním hodinkám – přitáhnutí pozornosti garantujeme! Seženete je za pár desítek korun i v kvalitním provedení za tisíce. Často podtrhují nositelovu jedinečnost – jeho koníčky, hodnoty, symbolizují znamení zvěrokruhu, některé kameny podporují tok energií apod. Zároveň jde o originální nápad na dárek pro gentlemana ve vašem okolí…

 

Pánské hodinky, koruna outfitu na zápěstí

Tak tady slov zbytečných slov netřeba – hodinky jsou pánský doplněk, na který vždy sklouzne pohled a okolí má rychlý ukazatel, jak moc je majitel in. Na hodinkách nešetřete. A dovolte si i extravagantní vzhled! Někteří pánové jich mají hned několik a nejde o prvoplánovou rozmařilost. Pokud máte například kožený řemínek, neměla by se barva kůže “tlouct” s barvou kůže ostatních doplňků pánova outfitu. Máte-li tedy černý pásek, zvolte k němu černý pásek hodinek. Hnědému opasku zase sluší hnědý řemínek hodinek. Totéž platí pro kovy – oblečete-li pásek se stříbrnou kovovou sponou, zlatý hodinkový řemínek by nevypadal dobře. Ale jinak se při výběru hodinek nekroťte a fantazii pusťte naplno!

 

Máte chuť na letní look – nápadná košile, barevné ponožky, stylové doplňky?

 

Naše letní kolekce vám dodá letní look!