Odborník na pánské obleky radí: jak přežít léto v kanceláři

Jak se vhodně obléci v horkých dnech do kanceláře, kde se vyžaduje dress code s pánským oblekem dvanáct měsíců v roce léto-neléto, jsme už psali. Co je akceptovatelné a co už je moc? Dnes nám své tipy a triky poradí odborník na slovo vzatý, abyste se kritických srpnových dnů nemuseli bát. Pan Šalanda má coby osobní krejčí a poradce v oblasti pánského outfitu desítky let zkušeností s pánskou módou i módními přešlapy…


Pane Šalando, jak vyzráváte na pracovní schůzky – kam prostě musíte vyrazit v pánském saku či přímo pánském obleku – v horkém letním počasí Vy?

V první řadě je třeba rozlišit, o jakou schůzku se jedná, jaká je její důležitost. I přesto, že se jedná o horké letní počasí, tak volím světlý vlněný oblek, košile s dlouhým rukávem většinou uvolněně bez kravaty. Případně separátní kalhoty klasické jednobarevné nebo tzv. chino kalhoty a doplněné opět košilí s dlouhým rukávem.

Pokud se jedná o velmi neformální setkání – dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem a ležérně ohrnuté rukávy. Doplněno polobotkami třeba s výraznějším vzorem ponožek. Určitě ne sandály, pantofle, krátké kalhoty, trička bez límečku…

 

Často vidíme muže, kteří horko řeší holým předloktím v košili s krátkým rukávem. Na mnoho příležitostí ji však dress code nepovoluje, respektive nositel je “za burana”. Je tedy opravdu lepší vyhrnout rukávy dlouhé košile? A jak dlouhé rukávy vyhrnout správně?

Opět je třeba vyhodnotit situaci, příležitost, kterou budu absolvovat. I když jsem na dovolené a jdu na procházku centrem města nebo do restaurace, tak dlouhé kalhoty, možno košili s krátkým rukávem nebo tričko s límečkem. Pokud jde o profesní setkání, tak košili s dlouhým rukávem a když už to opravdu nejde vydržet tak vyhrnout rukáv – dvakrát ohrnout.

 

A jak se díváte na řešení některých pánů, kteří vyrážejí v létě bez ponožek, tedy s holými kotníky v tzv. neviditelných ponožkách?

Holé kotníky bez ponožek u klasického obleku mi přijdou opravdu zvláštní. Pokud se jedná o vycházkové oblečení neformálního charakteru, kde je celkový outfit sladěný i k postavě nositele, tak proč ne.

 

Na jaký typ společenských příležitostí lze obléci třeba klasické bílé tričko t-shirt a slušivé kalhoty chino, které jste zmínil v úvodu?

Tento druh oblečení je vhodný pro uvolněné denní příležitosti.

 

Naše nová kolekce vám dodá letní look!