Svatební oblek pro chlapy, co to nechcou zbytečně řešit

Čeká vás svatba, ale nechcete to moc řešit – chcete prostě vypadat skvěle ale nestrávit přípravami měsíce? Nebo zkrátka jen neradi nosíte oblek, cítíte se v něm svázaní? Na svatbě vám to ale musí slušet a příležitost vyžaduje vysoce slavnostní outfit. Dodržte pár základních pravidel a úspěch máte v kapse.

Svatební košile & svatební oblek

Se svatební košilí si vůbec hlavu lámat nemusíte: sněhově bílá nebo krémová jde sladit s jakoukoli barvou a střihem pánského svatebního obleku (i nevěstinou kyticí). Navíc takovou neutrální klasiku využijete i v budoucnosti na jiné slavnostní příležitosti.

Jen vyberte takovou, která vám perfektně sedí. Nesnažte se případné nedostatky schovávat do větší košile. To většinou zaručí spíš opačný efekt. Oblečte košili, která kopíruje křivky vašeho těla, žádné přebytečné metry látky.

Často říkáte, že „v obleku se prostě necítíte“? Spíš jste na sobě dosud neměli ten správný oblek. Ještě se rosíte při vzpomínce, jak vás sako semhle a támhle při maturitě táhlo? Pak jste spíš jen měli nevhodný střih pro svou postavu. Nebo byl oblek špatně ušitý.

  • Pokud jste vysoký, štíhlý muž, jste ideální adept na oblek úzkého střihu (tzv. slim nebo slim fit). I velmi štíhlí pánové vypadají nejlépe právě v úzkém střihu!
  • Urostlí pánové i ti s menším bříškem nebo širšími stehny naopak volí volnější oblek, ale opět ne „beztvarý pytel“ – příjemně se budou cítit v mírně vyštíhleném střihu (třeba tailored fit). Zaručí volnost pohybu.
  • Velmi mladě vyhlížející pánové se mohou vzhledově „o pár let postaršit“ volbou trojdílného obleku. Kromě saka a kalhot se skládá z vesty. V tomto případě je vesta ušitá z oblekového materiálu, takže si můžete sundat sako, aniž byste porušili etiketu. Zvlášť na svatbách konaných v letních měsících to oceníte…

Tip
Přečtěte si také, jakých se vyvarovat přešlapů,
když chcete být na svatbě ženich na jedničku.

Při výběru barvy svatebního obleku je tou nejprověřenější klasikou černá, šedá, tmavě modrá. Světlé odstíny se na svatbu nehodí – kromě bílé. Jenže ta sluší jen některým gentlemanům, jinam než na svatbu bílý oblek moc neužijete, a navíc se musí umět nosit. V bílé na sebe totiž budete strhávat pozornost a pokud jste trémista, na bílou rovnou zapomeňte.

Svatební oblek | Vývoje Třešť

Na míru & bez nervů

A pokud si s tím vším nechcete lámat hlavu, možná je čas zajít ke krejčímu a nechat si s výběrem (i výrobou) obleku nechat poradit od A do Z od toho nejpovolanějšího. V salonu vám poradí správný střih pro vaši postavu, odladí ušitím obleku její případné neodstatky. A také vám vyberou k obleku košili i veškeré doplňky.

Chci dokonalý outfit na svatbu