Co takhle svatební oblek s akcentem korálové, pánové?

Jestli vybíráte pánský svatební oblek, možná jste se už inspirovali svatebními trendy pro rok 2019. A možná jste si všimli, že pro tento rok trendsetteři žádný velký odvaz nehlásí. Vy byste ale rádi něco barevnějšího než tmavě modrou klasiku?

 

Korálový trend

Pak jste dost možná adeptem na svatbu v barvách korálu. Společnost Pantone totiž pro letošní rok vyhlásila barvou roku právě korálovou. Je to živá, svěží barva mořského korálu – ideální pro svatbu v jarních či letních měsících.

Korálová se krásně kombinuje s dalšími odstíny své barevné škály jako vínovou, velmi tmavě fialovou, růžovou atp. Perfektně vypadá pánský svatební oblek v hodně tmavé červené (třeba burgundy). K tomu sněhobílou košili a korálovou kravatu. Nevěsta se s ženichem sladí doplňky jako lakem na nehty v korálové barvě a kyticí vínových růží.

 

Klasika kořeněná trendy barvou

Pokud se vám líbí trend korálové, ale chcete univerzální pánský oblek, který vám pak ještě několik let může sloužit na slavnostní příležitosti, zvolte klasický černý. A do něj uvažte výraznou kravatu v barvě korálu.

Košile může být opět bílá, ale protože ke korálové perfektně ladí krémové barvy – jako smetanová, šampaň nebo slonová kost – můžete outfit doladit právě košilí v některém z těchto odstínů.

Nevěsta pak může dle ženichovy košile obléci buď sněhově bílé šaty nebo krémové. Jako doplňky pak korálovou barvu: na střevíčkách, nehtech nebo kytici.

 

Korálová není pro každého

Jak už jsme ale psali v jednom z článků, korálová nesluší každému. Jste snědý nebo naopak tmavší typ gentlemana?

Tmavovlasý typ
Tmavovlasým mužům výrazná korálová vysloveně sluší, takže ji mohou bez obav zvolit i ve svatební den.

Světlovlasý typ
U světlých typů gentlemanů je ale nezbytné doplnit korálovou něčím tmavším: aby nepůsobili celkově moc světle nebo unyle. Bát se jí však nemusí. Stačí zvolit tmavý oblek a korálovou si šetřit třeba na kravatu.

Ryšavý typ
Pánům se zrzavými vlasy korálová vysloveně nesluší, vypadají v ní jednotvárně, někteří naopak agresivně. Měli by se jí spíš vyhýbat. Na doplňcích malé plochy ale nevadí (kravata).

 

 

Řekněte ANO v českém obleku!