Svatební oblek s vestou či bez?

Čeká vás role ženicha? O svatebním obleku máte jasné představy, ale zvažujete i vestičku? Není nutná, ale pozvedne outfit o hodný kus výš. Přesto rozhodně nejsou pro každého pana ženicha. Některým typům mužů bohužel nesluší.

Předem se to dá těžko predikovat, proto pokud na vestu do svatebního obleku pomýšlíte, rozhodně si nějakou co nejdřív běžte zkusit. Zkoušejte ji zásadně v košili, s celým oblekem a botami.

K vestě se velmi hodí tzv. regata, tedy speciální slavnostní typ kravaty. Je to kravata, která je již navázaná, uzel je krejčovsky vymazlený do puntíku a zapíná se pohodlně pomocí háčku s očkem. Hodí se výhradně na hodně slavnostní události a svatba je tou nej. Ovšem pokud budete barevně hodně výrazní, myslete na “méně je často více” a sáhněte po klasické kravatě.

Jak nosit vestu se vztyčenou hlavou

Svatební vesty ušité speciálně pro ženění bývají na zadní části z lesklé podšívkové látky. Nejsou proto příliš vhodné pro nošení bez saka. Obleče-li nevěsta svatební šaty v luxusní barvě champagne, krásně se s ní sladíte právě vestou ve stejné barvě.

Pokud jste světlý typ, raději se vyhněte na svatebním obleku a vestě světlým látkám. Přednost dejte tmavším odstínům – a nemusí to být nezbytně černá. Tmavě modré nebo tmavě šedé odstíny vynosíte i po svatbě na mnoho příležitostí!

V tmavším odstíny obleku zároveň budete působit mužněji. S bílou či champagne košilí a barevnou kravatou (kapesníčkem) budete vypadat fantasticky.

 

Potřebujete oblek na svatbu (s vestou či bez)?