Tipy JAK SE OBLÉCT DO TANEČNÍCH, které jen tak nenajdete

V ideálním světě byste kvůli obleku do tanečních pár týdnů chodili na zkoušky ke krejčímu, aby vám ušil dokonalý oblek na míru. Většinou však nemáte tolik času, občas ani financí a taneční se blíží rychlými valčíkovými kroky. Jak se obléct do tanečních, abyste se cítili pohodlně, nic neškrtilo a na pohled jste vypadali jako fešák, který má bezvadný vkus v krvi?

Jak se obléct do tanečních už jsme popsali zde i s detaily a doplňky. Přihodíme ale ještě několik užitečných tipů, které vám slavnostní událost tanečních trochu zpříjemní a odlehčí.

Aby sako mohlo dolů

Už v několika článcích našeho blogu jsme zdůraznili, že sako gentleman na společenské akci nemůže svléci, když má na sobě zároveň kravatu. Ani kdyby se chudák koupal ve vlastním potu. Taneční nejsou výjimkou a vzhledem k tancování, zvýšené pocení opravdu hrozí. Existuje nějaká možnost, jak na to vyzrát? Částečně ano.

Více vrstev pro větší volnost

Chytrou volbou pro ty, kteří si chtějí od saka na chvíli odpočinout je třídílný pánský oblek, tj. sako s kalhotami + vestou. Máte-li totiž vestu, smíte si zcela v souladu s etiketou ve společnosti sako odložit. Ale zase tu je jedno “ale”. Vesta nesmí mít zadní část ušitou z lesklé podšívky.

Na co ještě dávat pozor

  • I když jste nervózní, nechoďte s rukama v kapsách. Ano, chápeme, že to uklidňuje, přesto – ruce ven.
  • Jste-li menší postavy nebo máte kratší nohy oproti trupu, vyhněte se kalhotám s manžetou – tento typ kalhot opticky zmenšuje postavu.
  • Boty jedině společenské, to už víte. Pokud nějaké šněrovací máte doma, skvěle. Ale pokud je kupujete právě při příležitosti tanečních, vyberte takové, které co nejvíc opisují tvar vaší nohy. Čím méně vám obuv zvětšuje obrys nohy, tím více jste obratný v pohybu na parketu. Je to drobnost, ale…
  • Boty si před každými tanečními nezapomeňte vyčistit. I kdyby vypadaly čistě, tak kvůli lesku. Nejzarytěji se špína drží na švech, tak se na tuto oblast zaměřte, ale operujte kartáčem opatrně – ať švy neuvolníte nebo dokonce nepřetrhnete.
  • U ponožek už jsme vám snad vtloukli do hlavy,  že nikdy (opravdu nikdy) bílé. Obecně se světlé barvy na taneční vůbec nehodí. Dejte přednost tmavším tónům.
  • Čeká vás prodloužená? Tentokrát vyměňte kravatu za motýlka, a to i když nejste hipster, ani nemáte rád electro swing.

Jak se obléct do tanečních na jedničku už teď víte. S našimi tipy se na parketu moc nezpotíte. Určitě ne rozpaky nad nevhodným outfitem!

Chci taneční oblek!