Taneční oblek vynese správná kravata do nebeských výšin

Popsali jsme, jak má vypadat taneční oblek pro pány kluky, jaké faux pas naopak neudělat a teď vše doladíme poslední třešničkou – pardon kravatou.

Jakou kravatu k tanečnímu obleku?

Nejspíš nějakou tu kravatu v repertoáru už máte. Bohužel ne každá se hodí pro tuto slavnostní příležitost. Začneme barvami. Jaké se hodí? Laďte dle barvy košile. Oblečete-li do tanečního obleku bílou košili, pak se v podstatě hodí téměř každá kravata – tedy pokud na ní nejsou hlavičky stormtrooperů ze Star Wars.

Jestli máte rádi veselejší kombinace a k tanečnímu obleku vyberete barevnou košili, pak sáhněte po kravatě ve stejné barvě, případně v jiném odstínu. Poslední roky je mezi českými gentlemany oblíbená modrá barva a celá paleta jejích odstínů. Pokud tedy zvolíte právě modrou košili – třeba námořnicky modrou – bude k ní senzačně vypadat světlejší odstín modré (například blankytné).

Ladit s taneční partnerkou?

Máte-li stálou taneční partnerku, můžete. Dokonce doporučujeme – vypadá to šik a na první pohled bude jasné, že jste pár. Není vůbec nutné, abyste spolu ladili na chlup stejným odstínem – opět stačí jen trefit tón v tónu. K partnerčině modrým šatům zvolte jinak modrou košili a kravatu. Klidně mixněte světlé a tmavé varianty.

Bude-li mít partnerka na každé taneční jiné šaty, nepanikařte – nemusíte mít stejný počet barevných košil a k tomu v odstínu ještě kravaty. Navíc některé barvy nemusí být zrovna váš favorit a na jiné příležitosti byste je nevynosili.

Tip: Nemáte rádi fialovou, kterou hodlá partnerka obléci? Zvolte na tento večer prostě bílou košili a barevně neutrální kravatu ze svého šatníku, která se s fialovou nebude tlouci.

A co vzorek na kravatě – nepřebije úplně taneční oblek?

Existují nějaká omezení i pro vzorky na kravatě? Kromě vysloveně nevhodných dezénů (jako již zmiňovaní stormtroopeři Star Wars) je tu embargo snad jen na kravaty s diagonálními pruhy. Tento typ kravat se totiž nosí dle pracovního dress codu do kanceláře, což se nehodí pro slavnostní atmosféru tanečních.

 

Kravaty s diagonálími pruhy | Vývoj Třešť

Jednobarevnou košili můžete doladit kravatou s jakýmkoli vzorkem. U košile se vzorkem je vhodnější kravata hladká bez dezénu.

Barevné kombinace košile & kravaty

Zkusme si namíchat pár “divočejších” ingrediencí. Řekněme, že máte v šatníku:

  • nějakou hodně divokou kravatu, která nejde kombinovat snad s ničím: taková křiklavě tyrkysová doslova rozzáří decentní, čistě bílou košili,
  • temně (smrkově či lahvově) zelenou košili: fantasticky k ní bude vypadat stříbrná kravata,
  • tmavě fialovou košili: dolaďte světle fialovou kravatou, ale opět můžete využít i tu stříbrnou, zvlášť pokud máte stříbrnou sponu na opasku a partnerka stříbrné šperky.

 

Chci pánský outfit do tanečních