Lekce tance se blíží mílovými valčíkovými kroky. Jaký oblek do tanečních vybrat?

Taneční považujeme za podstatnou součást středoškolského bytí. Jednu z těch, na které řada lidí (více či méně) ráda vzpomíná celý život. Proto pevně věříme, hodiny tance, proložené pasážemi společenské etikety, čekají i letošní druháky. Plánujete pro svého Freda Astaira pořídit oblek do tanečních? Pamatujte, že “nikdo není tak bohatý, aby mohl kupovat levné věci” platí i tady. 

Oblek do tanečních je mýtus 

Dospívající muži to mají s oblečením do tanečních podstatně jednodušší než dámské protějšky. Nevěříte? Už jen proto, že si vystačí s jedním oblekem na všechny lekce, zatímco slečny tradičně shání šatů vícero. Nemluvě o půjčovném za večerní róby, případně svatební šaty na Bílou prodlouženou. 

Rázem se “ten drahý oblek do tanečních, co si ho na sebe víckrát nevezme” jeví jako méně bolestivý výdaj, co říkáte? 

Přičteme-li, že služební doba kvalitního obleku se může protáhnout klidně na několik let, rázem se z výdaje stává rozumná investice. Dost možná se pak oblek užije u maturity, při zkouškách na vysoké, v divadle, při významných společenských událostech … 


Ze Žurnálu Vývoje: 

S Black Tie trefíte na plese do černého


Samozřejmě existuje určité riziko, že se proporce nositele během dospívání dramaticky rychle změní a oblek mu za pár let nebude sedět. To bývá sice nepříjemné, nicméně existuje naštěstí něco jako recyklace módy. Společenský oblek z kvalitního materiálu najde uplatnění, stačí se poptat po známých. “Nějaký oblek do tanečních” vždycky někdo shánět bude. 

Kvalitní oblek tanečníka – komfort partnerky 

Pokud nahlížíte na k oblečení do tanečních spíše jako na produkt rychlé spotřeby, chcete pořídit “co nejlépe” a tudíž hlavně za levno, máme pro vás dobrou zprávu. Ve vyhledávačích se nám podařilo najít oblek do tisíce korun. Za kvalitu bychom tu ručit určitě nechtěli, nicméně jedna podmínka je splněna. 

Před nákupem však zvažte jednu důležitou věc: tanec je pohyb, na tanečních lekcích se sdružuje velké množství lidí a pravidla etikety nedovolují sundat nositeli sako. Jinými slovy, tělesný pot a umělé materiály, z kterých takto levné obleky jsou vyrobené, vytváří dohromady strašidelnou kombinaci. Stačí pár lekcí a ze saka se stává zdroj nelibé vůně, která nikoho netěší. A taneční partnerku v těsné blízkosti nejméně ze všech.

Mimochodem, sako sice dolů nesmí, ale jen pokud… jej nezastoupí vesta. Solitérní, tedy taková, která nemá lesklý zadní díl. Zaprvé nositeli pomůže k lepšímu tepelnému komfortu, zadruhé neuvěřitelně dobře vypadá. Nemít sako vůbec však v tanečních nejspíš neprojde. 

Tohle chci