Švihákem během babího léta: s padnoucím sakem

Kdy rozhodně nemeškat s pořízením saka? Zrovna teď. Sezóna se blíží. Nebo spíš – sezóna je tu. Kvalitní a dobře padnoucí pánské sako vám právě v přechodných obdobích udělá nejlepší službu. Ovšem neznamená to, že po zbytek roku zůstane viset ve skříni. Kdy, proč a jak nosit sako (nejen) během babího léta? 

Pánské sako, povinná výbava 

Na košili je zima, na kabát zas příliš teplo. Na přelomu léta a podzimu se vyplatí učinit sám sebe majitelem dobře padnoucího pánského saka. Má to hned několik výhod. 

  • Sako je totiž nadčasový oděvní kus. Bude se nosit letos, příští rok, přespříští rok i za deset let. Z módy prostě nevyjde.
  • Pánské sako nabízí nespočet variant – od nanejvýš elegantních po ryze volnočasové verze.
  • Dělá hezké tělo – jednak umí skrýt kdejaký nedostatek, jednak se nositel zpravidla sám od sebe tak nějak srovná. Zkrátka zamezuje “hrbení se”.
  • V neposlední řadě neskutečně dobře vypadá. A o to tu přece jde. 

Jak nosit sako? Zodpovědně 

Žádné sako je lepší než špatné sako. Nepadnoucí ramena, krátké nebo dlouhé rukávy, špatný materiál… jak už nejspíš tušíte, základním kamenem úspěchu je výběr. Pánské sako zkrátka musí sedět, přes to nejede vlak. Z podstaty totiž nemůže sestávat z pružných materiálů. Problém je, že figurou, které padne konfekce jako ulitá, disponuje málokdo. Každá trable má naštěstí řešení. V prodejně s kvalitním servisem si můžete buďto koupit hotový kus a nechat jej upravit, nebo popřemýšlet nad sakem na míru. Jak už jsme si řekli, nosit se bude vždycky. A tudíž se drobná investice vyplatí.


Ze Žurnálu Vývoje:

Kolik ve skutečnosti platíme za levné oblečení?


A pak už je jen na vás coby nositeli dodržet základní pravidla. 

  • Před prvním nošením odstraňte veškeré visačky i případné nášivky od výrobce. Sebelepší oděvní kus dokáže totiž zapomenutá cedulka spolehlivě shodit.
  • Spodní knoflík zůstává vždy volný. Jednak to hlásá tradice, jednak se s tím počítá při samotném střihu. Můžete si sami ověřit, že sako zapnuté na všechny knoflíky nesedí tak dobře, jako když zůstane poslední knoflík bezprizorní.
  • Vsedě rozepněte všechny knoflíky. Etiketa s tímto úkonem počítá, navíc ulevíte švům, látce i sobě.
  • Do saka nepatří košile s krátkým rukávem. Zvláště pak do elegantní varianty. Manžety košile zkrátka musí vykukovat. Do volnočasového saka volte raději polo triko.
  • V chladnějším počasí nahoďte na sako kabát. Pouze a výhradně kabát. Jiný svršek v kombinaci se sakem nepřipadá v úvahu. Vzájemně by měly ladit, volte tudíž kombinovatelné kusy.

Marná snaha, geniálně padnoucí sako online nepořídíte.

Nevěšte hlavu. V našich prodejnách je k mání to nejlepší z naší tvorby.

Dopřejte si profesionální péči. 


Kde najdu prodejnu