Cestování s oblekem a košilí: manuál, jak nezabít šarm a styl

Konference, veletrhy, salony a podobné akce, na které se nejčastěji ve velkém cestuje se společenským oblekem, mají letos utrum. Na sedačky v sálech padá prach. Pánský oblek ale není zdaleka využitelný jen v obchodní sféře. Pokud cestujete třeba za kulturním zážitkem, jsou sako, kravata, košile i decentní kalhoty nutnost. Jak šetrně přepravit oblek a jak poskládat košili tak, aby se zbytečně nezmačkala? 

Cestou necestou s pánským oblekem: kufr, věc nevyhnutelná 

Cestovní taška se možná lépe nosí, precizně provedená kožená taška od soukromého ševce má navrch nepřekonatelný styl. Jenže kufr je kufr. Neocenitelný v tom, že při správném zacházení s jednotlivými svršky zabrání vzniku řady záhybů, překladů, faldů a jiných nežádoucích povrchových nerovností. 


Ze Žurnálu Vývoje:
Chovejte se k obleku, jako by byl váš vlastní


Pánský oblek z kvalitního materiálu, správně složený, přepravovaný v obalu, vytažený z kufru a pověšený na ramínko bezprostředně po zaklapnutí hotelových dveří – takový vás nenechá ve štychu. I kdyby strávil uvězněný v kufru den či dva, za pár hodin nepoznáte, že váš společenský oblek kdy cestoval. Pravděpodobně bude “svěží” dřív než vy. 

Jak poskládat košili do kufru 

Nejspíš vám už problesklo hlavou, že to není pánský oblek, jehož pomačkání se na cestách obvykle obáváte. Máte pravdu. Košile je pomačkání bezpochyby náchylnější. O důvod navíc, proč dát na cestě přednost kufru. Trik pak spočívá ve správném skládání. 

Nemusíte být mistr origami, košili zvládnete hravě poskládat s naším fotonávodem.  

Zapněte veškeré knoflíčky, košili obraťte, položte na rovný podklad, vyrovnejte a vyhlaďte. 

Přeložte jeden rukáv přes zadní část. 

Rukáv následně ohněte v polovině a přiložte k límci.

Totéž proveďte s druhým rukávem. 

Přeložte strany košile na střed a košili ve spodní třetině převraťte směrem k límci. 

A pak ještě jednou.

Povedlo se? Gratulujeme.
Takto poskládanou košili můžete bez obav uložit do kufru. 

Šťastnou cestu!

Že nemáte do kufru co skládat? Naše nová kolekce vás už vyčkává v prodejnách. 

Vyvíjejte se s Vývojem