Kompromisy stranou aneb důvody, proč jít k oltáři v košili na míru

Svatba je chápána jako natolik významná událost a závazek, že si čeští gentlemani už před nějakou dobou zvykli “neodbývat” svatbu v konfekčním obleku. Sahají po oblecích na míru, díky kterým mohou ve svůj Den D vyniknout naplno. A co se košil týče? I tady jsme pochopili, že košile střižená a šitá podle potřeb nositele nabízí výhody, v jejichž stínu košile z konfekce viditelně pokulhává. 

Košile na míru, dokonale propojený celek 

Proč je tolik důležité, aby měl člověk košili, která je šitá přesně podle jeho postavy? Přece když nikde nic neodstává a nevisí, tak to znamená, že košile padne. Nebo ne? 

Odpověď je prostá: ne. 

Vysvětlení už trochu času zabere, ale váš vhled a budoucí pohodlí nám za ten čas stojí. A kromě toho nás to samozřejmě živí a baví, že ano.  

Košile, jak známo, se šijí z nepružných materiálů. Takovou, která by byla stejně poddajná jako třeba elastické tričko, ještě nikdo nevymyslel. Díkybohu. Horší formu degenerace nejstarší součásti pánského šatníku si snad ani neumíme představit. A právě proto, že se šije z materiálů, které nepruží, má pánská košile navíc tolik švů, které na tričku nenajdete. Ty pak rozhodují o tom, nakolik košile padne či nepadne. Úzký límeček, příliš široká ramena, krátké rukávy… nejčastější z příčin toho, proč nositeli dělá košile medvědí službu. 

Tip z krejčovství: Znáte skutečnou cenu levného oblečení

Jako řešení se nabízí úprava konfekční košile. Tu ubrat, tady ubrat, tady taky – a ona třeba nakonec přece jen padne. O poznání elegantnější a jistější je košile na míru. 

Jak taky jinak, že? O té je tu přece celou dobu řeč …

Někdo jí dává přednost prostě proto, že si přeje nejlepší možnou variantu. Někomu pro atypickou postavu ani nic jiného ani nezbývá. U košile, která je střižená a šitá přesně podle toho, co vyžadují nositelovy proporce, jsou střih, límeček, výztuže, manžety, ostatně i náprsní kapsa, v dokonalém souladu. 

“Přetahovaná” se švy tak odpadá. Nemluvě o tom, že kvalitní košile z dobrého materiálu má podstatně delší životnost. 

Tip z krejčovství: Jak se starat o košili, aby sloužila co nejdéle


Oblečení na svatbu – druhá kůže na tělo 

Perfektně padnoucí košile, která nejen že nikde nepřebývá, ale ani nikde netahá a nevisí, je nejpřednějším důvodem, proč pánové košili na míru dávají při výběru oblečení na svatbu přednost. Chtějí se cítit stoprocentně skvěle po celý den. Před oltářem, při focení, během hostiny, svatebních her i při případném divokém tanci v pozdních hodinách. 

Co víc, z košile na míru lze výběrem těch nejnápadnější náležitostí jako jsou látka, tvar límce, střih, barva, vzorek (…), i méně nápadných součástí, počínaje knoflíčky, stehy, nitěmi až po monogramy (…) učinit opravdu jedinečný kus. Klidně jediný na světě. Takový, který ženicha dokonale vyladí, a který skvěle zapadne do celkového svatebního aranžmá. 

Aneb jak se říká: čert tkví v detailu. I na svatbě.   

Svatební košile na míru? Nebo snad celý oblek? Není nač čekat!

Dohodněme se co nejdříve